Keresés:     2022 augusztus 11. csütörtök

FINAL4, JÖVÜNK!

Franciaországban is mi örülhettünk a lefújást követően, így két győzelemmel lezártuk a negyeddöntő párharcot, ami azt jelenti, hogy idén is ott leszünk az április 8-10. között megrendezésre kerülő FINAL4-ban!

BLMA - Sopron Basket 65-72 (12-19, 19-19, 12-18, 22-16)
Montpellier, 1500 néző

BLMA: Bernies 3/3, Epoupa 10, Peters 15/3, Touré 11, Naigre 8/6 Cs.: Dabovic 11, Riviere 3/3, Kiavi 2, Zemoura 2, Marmillod -

Sopron Basket: January 6, Fengyverneky 4, Williams 28/6, Brooks 10/3, Határ 16 Cs.: Dolson 5, Jovanovic 3/3, Czukor -, Varga A. -

Mezőny dobószázalék: 27/62 44% ill. 27/57 47%

3-pontos dobószázalék: 5/18 28% ill. 4/16 25%

Büntető dobószázalék: 6/7 86% ill. 14/16 88%

Lepattanó: 28 (Epoupa 9) ill. 36 (Williams 11)

Gólpassz: 8 (Touré, Bernies 3-3) ill. 15 (Fegyverneky 7)

Szerzett labda: 9 ill. 7 (Brooks 3)

Eladott labda: 11 ill. 13

Fault: 20 ill. 13

EFF: 63 (Peters, Dabovic 14-14) ill. 89 (Williams 32)

Két nappal az első találkozó után újra szembenéztek egymással a felek. Előnyből vártuk a találkozót, és bíztunk benne, hogy egy győzelemmel csatlakozhatunk a délután folyamán Rigában is diadalmaskodó, és ezzel FINAL4-ba jutó Fenerbahce mellé.

Az első támadásaink sikerrel zárultak. Előbb Gabby hagyta állva védőjét, majd Bri dobott egy tempót (0-4). Bernies egy triplával jelentkezett be a túloldalon (2. perc 3-4). Egyelőre a franciák védőfalán könnyedén találtuk meg a réseket. Mi jobban zártunk, a rivális hat pontja két triplából származott (3. perc 6-12). A ponterős kezdés után több ziccert is elrontottunk. Kár volt ezekért, mert ahelyett, hogy elléptünk volna, végül a hazaiak léptek tovább (6. perc 8-12). A 7. percben Naigre besegített nekünk, miután a lepattanó labdát a saját gyűrűjébe pöcizte (8-16). A 9. percben némi videózás után sportszerűtlen faultot ítéltek Bri ellen. Epoupa mindkét büntetőjét elhelyezte. Cseréltünk közben. Stef és Neca jelentkezett játékra, Betti és Bri fújhatott egyet (12-16). A negyed hajrájában Zsófi játszotta meg Stefaniet a palánk alatt, aki faulttal együtt is eredményesnek bizonyult. A büntetőt sem hibázta el, majd a túloldalon is jól zavarta meg a palánk alá belépő francia játékost, így 7 pontos előnnyel várhattuk a folytatást (12-19).

Gabby egy labdalopás utáni sprinttel, majd egy határozott betöréssel alakította kétszámjegyűre a különbséget. Ráadásul faulttal együtt talált be, így még egy büntetőt is dobhatott. Előtte azonban időt kért a BLMA (12. perc 12-23). Gabby a pontos büntetőjével már kétszer annyi pontot számláltunk, mint ellenfelünk (12-24). Sajnos 6 francia pont következett (amihez hozzájárultunk két buta eladott labdával), és máris nekünk kellett időt kérni (14. perc 18-24). A 17. percre ismét 10 volt közte, de gyors találatokkal tapadtak ránk vendéglátóink (26-32). Dabovic mutatta meg klasszisát, majd a túlsó palánk alatti domino szituációból mi jöttünk ki jobban, Betti dobhatott két büntetőt. Centerünk a másodikat értékesítette (18. perc 28-35). A 19. percben az első mérkőzést kihagyó Zemoura állította meg szabálytalanul Gabbyt, melyből újabb egy pont született (30-36). A következő betörése már kettő pontot hozott a konyhára, mely a 18. pontja volt ma. A félidei eredményt Dabovic büntetője állította be (31-38).

Nagy lendülettel, két gyors találattal jöttek ki a folytatásra a fehér mezesek. A válaszunkra majdnem két percet kellett várni (22. perc 35-40). Betti előbb gólra váltotta Zsófi átadását, majd egy hatalmas sapkát osztott ki Petersnek (23. perc 35-42). 35-44-nél többször is támadhattunk újra a kétszámjegyű előnyért, mely a 26. percbe lépve össze is jött. Gabby 2+1-es akciójával 12 pontra növeltük a távolságot (35-47). Riviere triplájára ugrott fel a hazai tábor, de Gabby egy hasonló vállalással ültette vissza a drukkereket. Francia klasszisunk hazai földön érezte magát. 26 pontjával és 10 lepattanójával már ekkor dupla-duplát jegyzett (27. perc 41-52)! A negyed végén még Jeca dolgozott ki magának egy helyzetet, de a labdája kiperdült a gyűrűről (43-56).

Megnyugtató előnyről vághattunk neki a záró negyednek, de tudtuk, hogy nem szabad kiengedni, az előny pillanatok alatt tovaszállhat. Touré erre a gondolatra rá is erősített egy labdaszerzésből szerzett könnyű duplával, majd újabb villanásával, mellyel bejöttek a lélektani 10 pont alá (32. perc 47-56). Újabb francia gyorsindítást vezetve 7 pontra csökkentették a különbséget a hazaiak. Időt kértünk (49-56). Rendületlenül jött előre a BLMA, mely 8 pontnál járt a negyedben, míg mi továbbra is vártunk az első kosarunkra (34. perc 51-56). Gabby varázsolt be egy labdát. Nagyon kellett (34. perc 51-58)! Kapott is pihenőt a végjáték előtt, így már a padról nézte, ahogy a hatékony játékot bemutató Peters újra eredményes, ráadásul a hármason túlról (54-58). Neca gyilkos triplájával kicsit újra fellélegezhettünk. Időt kért a francia szakvezetés (35. perc 54-63). Peters nagyon elkapta a fonalat és vágott egy újabb hármast, legalábbis ezt mutatták elsőre a sporik, de videózás után végül kettesre módosították, miután rálépett a vonalra (37. perc 58-65). A pályára visszatérő Gabby ezúttal a kiszolgálásban jeleskedett. Jeca köszönte, 9 pontra alakítva az előnyünket (38. perc 58-67). Nem volt azonban még vége! Két gyors francia kosár után Gáspár Dávid kért időt (39. perc 62-69). Másfél percet kellett okosan lehozni! Hosszan támadtunk, de Gabby dobása ezúttal kimaradt. A francia tripla is, de Epoupa visszaszerezte a lepattanót. 46 másodperc maradt még hátra, időt kért a túloldali kispad (62-69). A megbeszélt figurából Naigre szerzett három pontot (65-69). Gabby bejátszásából azonban Betti is betalált és még a büntetőt is a helyére rakta (65-72). Az utolsó másodpercekben lenyeltük a labdát, és ünnepelhettük a FINAL4-ba jutást!

Gáspár Dávid: Tudtuk, hogy a Montpellier az otthonában igen veszélyes ellenfél, a szezon során ezt többször is bizonyították. Agresszívan, ránk nyomást helyezve játszottak, és voltak időszakok, amikor erre nem reagáltunk jól, elkövettünk hibákat. Azonban a kulcspillanatokban jó döntéseket hoztunk és megőriztük az előnyünket. Nehéz szezonunk van, így különösen boldog vagyok, hogy újra részesei lehetünk a FINAL4-nak! Büszke vagyok a csapatra, az egész klubra, pár napig szeretnénk kiélvezni ezt a sikert!

Fegyverneky Zsófia: Nagyon boldog vagyok! Egy küzdelmes mérkőzés volt! 40 percen keresztül koncentráltunk, megharcoltunk ezért a pillanatért. Nagyon boldog vagyok, hogy egymás után négyszer sikerült bejutnunk a FINAL4-ba. Ez önmagáért beszél. Most itt van az idő az ünneplésre!