Keresés:     2022 október 07. péntek

Száz pont fölött idegenben

Sokáig szoros mérkőzésen az utolsó negyedben igaz dobófesztivált rendeztünk, és megnyertük a mérkőzést a Cegléd ellen.

VBW CEKK Cegléd – Sopron Basket 71–102 (16–26, 17–20, 24–18, 14–38)
Albertirsa

VBW CEKK Cegléd:Rakita 15/6, Williams 20/6, Laufer 8/6, Cooper 15/3, Bura 8 Cs.: Viszmeg 2, Szabó 1, Kobolák 2, Horváth, Szirony

Sopron Basket:Fegyverneky 4, Sykes 21, Sitku 6, Brooks 22/6, Kunek 29/9 Cs.: Völgyi 4, Czukor 6, Varga 10/6, Erdélyiová, Böröndy

Mezőny dobószázalék: 24/57 42% ill. 38/68 55%

3-pontos dobószázalék: 7/18 39% ill. 7/21 33%

Büntető dobószázalék: 16/20 80% ill. 19/23 83%

Lepattanó: 31 (Cooper 7) ill. 35 (Sykes 8)

Gólpassz: 21 (Kobolák, Rakita 6-6) ill. 27 (Sykes 11)

Szerzett labda: 2 ill. 5

Eladott labda: 19 ill. 8

Fault: 21 ill. 25

Jeca gyors kosarával indult a találkozó, majd Cooper két jó büntetője után Alice is betalált. Jeca továbbra is tarthatatlan volt, két újabb sikeres dobását követően már némi levegőhöz jutottunk (4. perc 2-8). Ezután sem lassítottunk, Alice triplájával a játékrész felénél már tízzel vezettünk, ausztrál játékosunk újabb sikeres dobása után pedig időt kértek a hazaiak (7. perc 6-18). A negyed végére magára talált támadásban a Cegléd, azonban csapatunk sem adta alább, így egy negyednyi játék után magabiztosan vezettünk (10. perc 16-26).

Az ekkor már nyolcpontos Cooper duplája nyitotta a második felvonást, amelyre Alíz ziccerrel válaszolt, majd Brittney is beköszönt két pontért (12. perc 18-30). Amerikai védőnk ezután hátára vette a csapatot, nagyrészt az ő pontjainak köszönhetően már a húsz pontot közelítette a különbség, azonban ekkor a Cegléd gyorsan berámolt öt pontot, így valamelyest faragott a hátrányából, jött is Gáspár Dávid időkérése (15. perc 25-38). A rövid tanácskozás után Rakita büntetőivel még közelebb férkőzött a Cegléd, de Jeca két pontjával véget vetettünk a felzárkózási kísérletnek, majd újabb futást indítottunk, és már tizennyolc egységgel is jártunk előrébb, amikor Rakita Lili ismét betalált, de a nagyszünetben így is magabiztosan vezettünk (20. perc 33-46).

Nagyrészt Cooper pontjaira alapozva egy 7-4-es szakasszal indította a harmadik negyedet a Cegléd, majd Williams is betalált, bejött tíz alá a vendéglátó (24. perc 42-50). Ezután csapatunk ismét megtalálta a ritmust, és egy 6-1-es futással újra tíz pont fölé tornázta a különbséget, azonban a hazaiaknak erre is volt válaszuk: három perccel a negyed vége előtt újra nyolc volt „közte”, így a legjobbkor jött Brittney büntetője és Alice triplája (48-60). Az utolsó perceket nagyon megnyomta a Cegléd, és újfent bejött tíz pont alá, a záró etapnak hétpontos soproni vezetéssel vágtak neki a felek (30. perc 57-64).

Brittney közelijére Rakita triplával válaszolt az utolsó tíz perc kezdetén, majd Zsófi küldött a helyére két büntetőt. Ezután Alice és Rakita triplaváltása következett, majd Brittney értékesített egy büntetőt, Alíz pedig egy hármast tett a közösbe, így ismét tíz egység fölé kúszott a differencia (33. perc 63-75). Sőt, nem sokkal később, Jeca tripláját követően már a húszat ostromoltuk, Alice kettesével pedig el is értük, jött is az újabb hazai időkérés (63-83). Az utolsó percekben sem lassítottunk, és végül fiataljaink közreműködésével sima győzelmet arattunk (40. perc 71-102).

Gáspár Dávid: Örülök a győzelemnek, és gratulálok mindkét csapatnak, mert nagyon sok energiát fektettek a meccsbe. Voltak olyan helyzetek, amelyeket sokkal érettebben kellett volna kezelnünk, például a második félidő elején. Ez lehet a koncentráció és az összeszokottság hiánya is. Sokat kell még dolgoznunk, hiszen egy újjáépülő csapatunk van, de nem szeretnék mindent ennek a számlájára írni, mert ha jobban olvassuk a játékot, nem kellett volna ilyen szorossá tenni a harmadik negyed végét. Persze ez a hazai csapatot is dicséri, akik nagyon jól játszottak ma. Egy hét múlva játszunk legközelebb, így most lesz egy kis időnk edzeni, és csiszolni a játékunkon.

Brittney Sykes: Úgy gondolom, nagyon keményen játszottunk, erősek voltunk, de ebből az agresszivitásból a második félidőben visszavettünk, de csapatként összetartva újra elkezdtünk kosarakat dobni, ezért büszke vagyok, hogy fenn tudtuk ezt tartani, és kemény védekezéssel megnyertük a mérkőzést.