Keresďż˝s:     2021 jďż˝lius 31. szombat

A HÁRMAS!

Már az is elképesztő teljesítmény volt, hogy 2018-ban ott lehettünk a FINAL4-ban, arról nem is beszélve, hogy fennállásunk során először láthattuk vendégül rendezőként az Euroliga top csapatait és a kosárlabda világ számos neves személyiségét. Ami pedig a Yakin Dogu elleni elődöntőben történt, azt nem lehet elégszer visszanézni. Éld át velünk újra a csodát!

A MÉRKŐZÉS

Az elődöntőt a Yakin Dogu kezdte jobban. Már 7-2-re is vezettek, amikor Jeca betalált. Ezzel egy 9-0-s válaszcsapás vette kezdetét Zsófi, Yvonne és Jeca vezetésével, amely azonnal időkérésre kényszerítette a török edzőt (5. perc 11-7). Ellenfelünk négy perc után volt újra eredményes büntetőkből, azonban mi sem maradtunk adósak a pontokkal, és hét egységnyi előnyel zártuk az első negyedet (10. perc 19-12).

A játékrész elején megfelezte hátrányát a Yakin Dogu, így Roberto Iniguezen volt a sor, hogy időt kérjen (13. perc 21-17). Ezt követően Jeca egyszer, míg Angela kétszer volt eredményes, tíz pont fölé hizlalva előnyünket a mérkőzés során először (28-17). Nagy csata zajlott a pályán, de Kayla McBride 3+1-es akciója ellenére sem tudtak közelebb férkőzni hozzánk a törökök (17. perc 36-26), ezt az előnyt pedig már meg is tudtuk őrizni a félidőig (20. perc 40-30).

Több mint három percet kellett várni az első kosárra a nagyszünet után, amelyet Danielle Page szerzett, egy török kosarat követően pedig Yvonne hintett egy triplát (24. perc 45-32). Ezt Zsófi egy buzzer-beaterrel fejelte meg, szintén három pontért, jött is a Yakin Dogu újabb időkérése. A rövid tanácskozás után Aleks is dobott egy hármast, amellyel már a húsz pontos előnyt ostromoltuk, ekkor azonban magára talált a vendég csapat, és a záró etap előtt megfelezte a hátrányát (30. perc 56-46).

Angela és Caglar kosárváltása után Yvonne ugrasztotta talpra a közönséget egy óriási hármassal, jött is az újabb török időkérés (32. perc 61-48). A következő öt percben egy 13-0-s futással ismét nyílttá tette a találkozót a Yakin Dogu, sőt, a vezetést is átvették (61-62). Innentől kezdve végig fej-fej mellett haladtak a csapatok (65-65), ami ezután következett, arra pedig nincsenek szavak… Yvonne betörését megállítja a védelem, ő leadja a labdát a sarokba Jecának, aki pedig 1.2 másodperccel a mérkőzés vége előtt bevágja élete legfontosabb hárompontosát! OTT VAGYUNK AZ EUROLIGA 2018-AS DÖNTŐJÉBEN (40. perc 68-65)!

JEGYZŐKÖNYV

SOPRON BASKET - YAKIN DOGU UNIVERSITESI 68-65 (19-12, 21-18, 16-16, 12-19)

Sopron Basket: Fegyverneky 10/6, Turner 19/6, Crvendakic 10/6, Milovanovic 9/3, Jovanovic 2 Cs.: Salvadores 16/3, Page 2, Dubei -
YAKIN DOGU UNIVERSITESI: Vandersloot 15/3, Eldebrink 7/6, McBride 12/3, Lavender 10, Gruda 3 Cs.: Hollingsworth 11, Cakir 4/3, Caglar 3/3

ÍGY LÁTTÁK

Roberto Iniguez: Nagyon büszke vagyok a csapatomra! Soha nem volt ilyen csapatom, amely ilyen keményen dolgozott az irányításom alatt. Minden nap a nyakukon vagyok, hajtom őket, nagyon megérdemelték ezt a döntőt. Természetesen tanulnunk kell a végjátékból, de sok összetevője volt, annak hogy elúszott a nagy előny. Fáradni kezdtünk, sok a fiatal játékosunk, vékonyak vagyunk a palánk alatt, de szerencsére a kulcsmomentumokban jó döntéseket hoztunk. Sokan nem hittek bennünk, azt gondolták, hogy nem lesz ma esélyünk, de ezek az emberek biztos, hogy nem láttak minket idén játszani. Ez lesz az 5. Euroliga döntőm, de számomra a legkedvesebb!

Jelena Milovanovic: Nagyon nehéz utolsó 10 percet éltünk át. Fejben is elvesztettük a fonalat. Győzelemre álltunk egy ilyen kiváló csapat ellen, mint a Yakin Dogu, és ez a lehetőség elbizonytalanított minket. A végén, az utolsó dobásnál a szerencsére is szükségem volt, mely előtte nem állt mellettem. Nagyon boldogok vagyunk, úgy érzem megérdemeltük a győzelmet! A mai nap a legszebb az életemben klub szinten!

Zafer Kalaycioglu: Gratulálok a Sopronnak, kiváló munkát végeztek az idáig tartó úton, és a mai napon is. Úgy játszottak, küzdöttek ma is, ahogy azt láthattuk tőlük a szezon során. Mi túl sok büntetőt elhibáztunk, mely az egyik kulcsa volt a vereségnek. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a döntőben!

Sandrine Gruda: Nem könnyű most értékelni, úgy, hogy volt esélyünk nyerni. Nehéz mérkőzés volt, ellenfelünk remekelt, nagy részben kontrollálta a mérkőzést. Feléledtünk ugyan a végére, de ez is kevés volt a sikerhez.