Keresďż˝s:     2021 jďż˝lius 31. szombat

Irány a FINAL4!

Két éve, március idusán felfoghatatlan siker kapujába érkeztünk. A török óriást, a Fenerbahce sztárjait fogadtuk 1-1-es állást követően egy mindent eldöntő mérkőzésre az Euroliga negyeddöntőjében. Ami történt, az máig hihetetlen! Elképesztő csapatmunkával kiütöttük ellenfelünket, és történelmünk második Final4 részvételét ünnepelhettük.

A MÉRKŐZÉS

Másfél órával a feldobás előtt elkezdtek gyülekezni szurkolóink az Arénában, a bemelegítésre pedig már orkán erejű buzdítás mellett futottak ki a lányok.

Alig 18 másodperc telt el és máris vezettünk. Aleks értékesített egy ziccert, majd a következő támadásból is eredményes volt a festékből (1. perc 4-0)! A vendégek Vaughn és Sottana kosaraival fordítottak (4-6), hazai oldalon pedig Yvonne és Jeca húzta a csapatot, így hamarosan ismét nálunk volt az előny (5. perc 9-6). A következő percekben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a játékrész vége a törököknek sikerült jobban, így minimális vendég előnyt jegyezhettünk fel (10. perc 17-21).

7-2-es futással nyitottuk a második etapot, két perc után jött is a Fenerbahce időkérése (12. perc 24-23). Hatalmas küzdelem zajlott a pályán, azonban egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, ám továbbra is mi jártunk előrébb Yvonne kosarának köszönhetően (20. perc 33-31).

Danielle Page parádéjával indult a második félidő, aki két óriási dobásával robbantotta fel a csarnokot, megmozdulásai öt pontot hoztak a konyhára (22. perc 38-31)! Sőt, a negyed közepén Aleks büntetőjével már tíz pontra rúgott a fórunk (26. perc 47-37), amelyből kilencet a játékrész végéig meg is tartottunk (30. perc 52-43)!

Jeca kapta a labdát a sarokban. Triplával indítottuk a záró negyedet. Ez egy hat és fél perces, 12-0-s futás kezdetét is jelentette, amelynek egy büntetővel vetettek véget a törökök (37. perc 64-44). A hajrában már belefértek az apróbb trükkök is. Felszabadult örömjátékkal szórakoztattuk szurkolóinkat, akik két és fél perccel a lefújás előtt már állva ünnepeltek! A végén még Cora betalált, de ez már senki nem érdekelt (40. perc 67-46)!

JEGYZŐKÖNYV

SOPRON BASKET - FENERBAHCE SK 67-46 (17-21, 16-10, 19-12, 15-3)

Sopron Basket: Fegyverneky 4, Turner 29/6, Crvendakic 7, Milovanovic 9/6, Jovanovic 2 Cs.: Page 12, Salvadores 4, Dubei -
Fenerbahce SK: Plum 8/6, Sottana 6, Powers 1, Verameyenka 7/3, Vaughn 13 Cs.: Dabovic 5/3, Kizer 4, Cora 2, Vardarli -, Bilgic -, Canitez -

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

Roberto Iniguez: Kettős érzések kavarognak bennem. Az Alaina-t ért tragédia miatt nagyon szomorú vagyok. Az eredmény miatt viszont rendkívül boldog! Nem tudom mit mondjak, látta mindenki, mit csináltunk! Keményen dolgoztunk minden nap és nagyon erősen hittünk magunkban, hogy Alaina miatt is meg tudjuk csinálni. Hihetetlen amit elértünk! Elképesztően nehéz hét van mögöttünk. A második meccs után Aleks mai játékában sem bízhattunk, de fájó lábbal is beszállt a csatába, ahogy Angela is az allergiás sokk után. Elképesztő büszke vagyok! A csapat nagyon együtt volt, és ma Alaináért is játszottunk! Remélem hogy a FINAL4-ban újra velünk tud lenni. Ez a csapata, a második otthona, itt vagyunk neki! Nagyon megérdemelték a lányok a FINAl4-t. Fiatalok vagyunk, óriási meglepetést okoztunk! Az ötödik FINAL4-ra készülhetek, mindegyik csapatommal ott lehettem, tudom milyen érzés, de a játékosaim még biztos nem fogták fel, mit vittek ma véghez! Köszönjük a szurkolóinknak is a mai buzdítást, ők repítettek minket be a győzelembe! Már egy órával a mérkőzés előtt is óriási löketet kaptunk, mikor kisétáltunk melegíteni. Ott már nyertünk! Nagyon fáradt vagyok, augusztus 15 óta megállás nélkül dolgozom. Iszom este egy sört, aztán megyek aludni és holnap csak pihenni fogok. A kosárlabdát egy napra félre rakom."