Keresďż˝s:     2020 januďż˝r 25. szombat

Egyenesbe kerültünk az Euroligában is!

A szünet után beerősített a Schio és visszajött a mérkőzésbe, de az utolsó negyedben visszavettük az irányítást és megérdemelten arattunk értékes győzelmet.

Sopron Basket - Famila Schio 59-51 (16-16, 14-6, 11-19, 18-10)
Sopron, 900 néző

Sopron Basket: January 11, Fegyverneky 9/3, Crvendakic 16/6, Jovanovic 10, Határ 12 Cs.: Dubei 1, Czukor -, Weninger -

Famila Schio: Dotto 5/4, De Shields 6, Cinilli 2, Lisec 11/3, Gruda 16 Cs.: Battisodo 5/3, Harmon 4, Andre 2, Keys -

Mezőny dobószázalék: 24/56 43% ill. 23/61 38%

3-pontos dobószázalék: 3/13 23% ill. 3/11 27%

Büntető dobószázalék: 8/13 62% ill. 2/6 33%

Lepattanó: 38 (Határ 11) ill. 35 (Harmon 7)

Gólpassz: 14 (Fegyverneky 6) ill. 10

Szerzett labda: 5 ill. 7

Eladott labda: 12 ill. 14

Fault: 15 ill. 16

IBM: 73 (Határ 24) ill. 47 (Lisec 12)

Kettővel több győzelem állt az olasz bajnok neve mellett 6 forduló után, és arra készültünk, hogy ez egyre csökken csütörtök este. Szükségünk volt szurkolóink támogatására is ehhez, akik a kinti hóesés ritmusában szállingóztak be a csarnokba. A feldobásra mindenki elfoglalta helyét, kezdődhetett a küzdelem!

De Shields kétszer is kosarat szerezhetett volna, de másodszor Briann résen volt, majd a másik oldalon Zsófi közvetítésével Alekshez került a labda, aki egy triplával kezdett (1. perc 3-2). A folytatásban is figyeltek egymásra a felek, nem engedték, hogy 2-3 pontnál jobban meglépjen valaki (5. perc 7-6). A 6. perc elején a szlovén Lisec triplája lenullázta a különbséget, majd Dotto egyéni megoldása után, újra a narancs mezesek kerültek kisebb előnybe (9-11). Aleks ellenállhatatlanul játszott! Előbb 2+1-es akcióval vetette észre magát, majd Bettit hozta tiszta helyzetbe (7. perc 14-11). Uóbbi kapott először pihenőt, a pályán Debi váltotta. Aleks ezzel fellépett a négyes pozícióba. Ma is igen széles rotációval dolgozott Pierre Vincent, melyre jó szerkezetű állománya alkalmas volt. A negyed végén 16-16-os állásról tanúskodott az eredményjelző.

Előbb Aleks, majd Zsófi kapott pihenőt, miközben két perc alatt csupán egy sikeres dobást láthattunk. Briann célzott pontosan (12. perc 18-16). A 13. percben újra mi voltunk eredményesek. Tina tette vissza saját labdáját. Az ellentámadás során Andre megszerezte a negyed első olasz kosarát, a 14. percben pedig Gáspár Dávid jelezte időkérését, miután a brit Harmon ellen szabálytalankodtunk egy kontra végén ziccerben (20-18). A 14. percben Battisodo hagyta el a kontaktlencséjét, de hamar megtalálta, és gyorsan vissza is helyezte (20-19). A 15. percben ismét egyenlő volt az állás, de Cillini találatára Bettinek is volt válasza (23-21). A 16. percben Dalma is csatasorba állt. Zsófi tempója után felhangzott a Hajrá Sopron! a lelátó minden szegletéből (25-22). Mindkét oldalon sok tiszta helyzet kihasználatlan maradt, majd jött Zsófi, és a mérkőzés legnagyobb addigi különbsége (18. perc 27-22). A szünet előtti utolsó támadásunkból Aleks jegyzett triplát, majd kivédekeztük az olasz támadást, így 8 pontos előnnyel várhattuk a folytatást (30-22). Remekül védekeztünk, kérdés volt, hogy ezt bírjuk e majd erővel 40 percen át.

Az első perc jól alakult. Betti elől kosarakat, hátul a lepattanókat gyűjtögette (21. perc 34-22). Hét egymást követő ponttal jelezték a narancs mezesek, hogy meccsben vannak. Tudtuk persze mi is, hogy egy pillanatra sem lehet hátradőlni (23. perc 34-29). Nem is tettük, de a dobásainkba hiba csúszott. Zsófi volt a kivétel. Kapitányunk távolról is bevágta (24. perc 37-29). Ami rossz hír volt számunkra, hogy a francia világklasszis, Gruda egyre jobb ritmusban kosárlabdázott. Képtelen volt hibázni, és pillanatok alatt eljutott 12 pontig. Vezérletével tulajdonképpen négy perc alatt eltűntette a 12 pontos előnyünket a Schio. Időt kértünk (26. perc 39-37). Gruda érezte, hogy minden bejön neki, és ennek megfelelően folyamatosan keresték is a labdával a társai. Egy gyorsindítás után ő egalizált (27. perc 39-39). Hozzá kell tenni, hogy védekezésben is feljavultak a vendégek. Nehezen kerültünk helyzetbe. A 28. percben Gruda ezúttal Lisecet szolgálta ki, és máris vezettek az olaszok (39-41). A 29. percben nagy örömet okozott Betti szurkolóinknak, miután egy sapkával betakarta Grudát (41-41). Virág jelentkezett közben játékra, Aleks és Briann is leült pihenni. Több találat a negyed végéig már nem esett (41-41). Azt kaptuk eddig a mérkőzéstől, amire előzetesen számítottunk: védekezés, szoros csata.

Briann zicerével mi tettünk előbb egy lépést a győzelem irányába (31. perc 43-41). Betti sokadszor lépett be jól, melyből tovább növelte pontjaink számát (32. perc 45-41). Battisodo mozdította el a 41 pontról csapatát a 33. perc végén (45-43). A 34. percben Tina helyezett el egy szép középtávolit, de Lisec is behelyezte szorított szituációban (48-45). Most mi kaptuk el a ritmust, és majd 5 perccel a vége előtt sikerült eltávolodnunk 7 ponttal ellenfelünktől, akiknél érkezett is az időkérés (36. perc 52-45). Gruda mentette meg a helyzetet társainak, pedig már majdnem kivédekeztük a támadásukat. Kár volt érte (36. perc 52-47)! Kisebb pihenő után Betti visszajött, akinek a magassága láthatóan sok gondot okozott Lisecéknek. Briann egy büntetője ért célba közel három perccel a vége előtt. Hat ide (38. perc 53-47)! Két és fél perc volt hátra, amikor Pierre Vincent kért időt még az oldalbedobásuk előtt (53-47). Gruda hidegvérrel dobta be, ahogy Zsófi is a túloldalon. Megérkeztünk az utolsó két percbe (39. perc 55-49). Lisec ütött oda Tinának a lepattanóért folytatott harc során, mely az ötödik faultja volt a szlovének kiválóságának. Tina sajnos mindkét büntetőjét kihagyta, de közben eltelt fél perc és az eredmény nem változott. A Schio kikérte utolsó idejét is (55-49). Kijátszottuk az utolsó faultunkat is, ami nem ért még dobást. Jó döntés volt, különösen, hogy utána Dotto a palánkot sem találta el távolról. Sajnos azonban most mi hibáztunk, és nem is kicsit. A saját palánkunk alatt adtuk el a labdát, melyből ziccert dobtak az olaszok és még egy büntető is járt nekik. Ezúttal mi kértünk időt (55-51). Harmon elhibázta a bónusz büntetőt, és sikerült összeszednünk a lepattanót. 47 másodperccel a vége előtt Aleks váltotta pontokra a helyzetét, majd Briann leszedte a labdát a túloldalon. Ezt már nem lehetett elrontani (57-51)! Briann nem hibázott a büntetőről, majd 13 másodperccel a vége előtt megszereztük a labdát. A győzelem már nem forgott veszélyben, de mivel minden pont számíthat a végelszámolásnál, Gáspár Dávid időt kért (59-51). Zsófi dobása leperdült, így 8 pontos sikert arattunk a Schio ellen!

Sok időnk nem lesz pihenni, szombaton már a PINKK otthonában kell pályára lépnünk.

Gáspár Dávid: Nagyon boldog vagyok, hogy az Euroligában is újra győzedelmeskedtünk! Fegyelmezetten, keményen védekeztünk, készültünk a játékaikra és egyénileg is. Jó munkát végeztek a játékosaink! Megvoltak a helyzeteink támadásban is, az üres helyzeteket kialakítottuk, de a befejezésekkel vannak még problémáink. Külön köszönet a szurkolóinknak, hogy átsegítettek minket a nehéz helyzeteken. Hálásak vagyunk a segítségükért!

Aleksandra Crvendakic: Nehéz meccs volt, és örülhetünk végre! Vezetőedzőnk felhívta a figyelmünket, hogy sokáig azért nem lehet örömködni, de nagyon büszke vagyok ahogy játszottunk, küzdöttünk! Nagyon jó csapat a Schio, de bíztunk végig magunkban és ez kifizetődött a végén. Dolgozunk tovább, hiszünk a munkában, a fejlődési folyamatban!

Pierre Vincent: Nem volt bennünk pont távolról, és a büntetőket sem dobtuk jól, így pedig nehéz nyerni. Támadásban nem működtek jól a játékkapcsolataink, nem találtuk meg labdákkal a tiszta helyzetben levőket. A védekezésünk rendben volt, azzal nem volt problémánk, de támadásban nehézségeink voltak, ezért vesztettünk.

Francesca Dotto: A Sopron nagyon jól játszott, mi lehettünk volna jobbak is. Nem kezdtünk jól, de a szünet után visszajöttünk, és meg is tudtuk valósítani azt, amit a pályán csinálni akartunk. Jó meccs volt ez arra, hogy megtanuljuk, ennél pontosabban kell kezdeni minden mérkőzést, és ha már így alakul, azt, hogyan kell kezelni.