Keresďż˝s:     2020 januďż˝r 27. hďż˝tfďż˝

Óriásit küzdöttünk, de ma nem jött össze a győzelem

Túl sok nehézséggel találtuk ma szembe magunkat, így a nagy küzdés ellenére, elszenvedtük első vereségünket a szezonban.

SPAR Citylift Girona - Sopron Basket 64-58 (14-17, 16-11, 20-9, 14-21)
Girona, 1500 néző

SPAR Citylift Girona: Palau -, Mendy 16/6, Elonu 11, Araujo 6, Coulibaly 9 Cs.: Sykes 11/3, Buch 11/3, Andusic -, Oma -

Sopron Basket: Fegyverneky 5/3, January 6/3, Crvendakic 19/15, Brooks 10, Jovanovic 16 Cs.: Határ 2, Dubei -, Weninger -

Mezőny dobószázalék: 23/59 39% ill. 22/57 39%

3-pontos dobószázalék: 4/18 22% ill. 7/17 41%

Büntető dobószázalék: 14/21 67% ill. 7/7 100%

Lepattanó: 44 (Coulibaly 14) ill. 29 (Brooks 10)

Gólpassz: 5 (Palau 4) ill. 15 (Fegyverneky 5)

Szerzett labda: 8 (Elonu 3) ill. 9 (Brooks 4)

Eladott labda: 12 ill. 12

Fault: 14 ill. 20

IBM: 66 (Culibaly 13) ill. 62 (Jovanovic 17)

Nagyon készültek az Euroligába 2015 után visszatérő gironaiak az első hazai fellépésükre, melyen szerették volna megszerezni az első győzelmüket is. Mi viszont a veretlenségünk megőrzését , melyhez támogatást kaptunk egy tucat szurkolónktól - közte a neves barcelonai Futballárium tagjaitól -, illetve akadémiánk serdülő együttesétől, akik szerda este három ponttal legyőzték a helyi korosztályos gárdát. Volt egy hiányzónk is. Másodedzőnk, Laczka Miklós pár napja agyrázkódást és kisebb sérüléseket szenvedett, miután egy autós elütötte a gyalogátkelőn áthaladva.

Jobban kezdtek vendéglátóink. Már hat pontnál jártak, amikor Tina a festékben megszerezte első találatunkat (6-2). Sajnos a következő támadásaink során is pontatlanok voltunk, és ezúttal védekezésben is engedélyeztünk könnyű kosarakat. Így már a 4. perc közepén kénytelen volt Gáspár Dávid időkéréshez folyamodni, mely hatásosnak bizonyult (10-2). Az 5. percben Briann hozta üres helyzetbe a jó ritmusban belépő Tinát, de Palau újabb forintos labdája is gironai kosarat eredményezett (6. perc 12-4). Az első cserét a palánk alatt hajtottuk végre. Tina kapott pihenőt. A pályára lépő Betti egy fontos támadólepattanó begyűjtése után Aleksnek játszotta ki a labdát, aki be is szórta távolról (7. perc 12-9). Debi is csatasorba állt időközben, és össze is szedett egy lecsorgó labdát. Egy ideig beállt az eredmény, majd a 9. percben Jeca révén mi tettünk egy lépést előre. Sőt, Briann hármasa vezetést és gironai időkérést is magával hozott. 10-0-át repesztettünk (9. perc 12-14)! Ez már az a védekezés volt, mellyel idén több csapatnak is komoly problémákat okoztunk. A negyed utolsó másodpercében a hazaiak fegyelmezetlenül odaütöttek a labdát a saját térfeléről ráemelő Briannak, aki mindhárom büntetőjét a gyűrűbe juttatta (14-17).

Miután ráadásul sportszerűtlen faultnak fújták a negyed végi mozdulatot, így mi hozhattuk a folytatásban a labdát játékba, melyből Aleks elhelyezte a második tripláját (14-20)! A lepattanóknál nem volt egyszerű dolgunk a jó felépítésű, és határozott spanyol centerek mellett, melyek visszaszedéséből többször is újra támadást vezethettek. Csökkent is a különbség a két csapat között, de az előny még nálunk volt (14. perc 22-24). Nem sokáig. Coulibaly egyenlített a 15. percben, majd egy gyors kontrából megfordították a mérkőzést Buch bátor hármasával (16. perc 27-24). A 17. perc elején Briann szorult ápolásra, majd vezetőedzőnk reklamált egy véleményes játékvezetői fújást. Nem ültek a dobásaink, de a védekezésünk volt annyira stabil, hogy nem nőtt jelentősen a hazai előny (19. perc 30-24). Mindenesetre egy 10-0-ás futást láthattunk riválisunktól. Tina szakította meg a rossz periódusunkat (30-26). Pont egy támadásra való idő maradt vissza Jeca tempója után. Időt kért ellenfelünk (30-28). Palau dédelgette a labdát egy ideig, majd megtalálta vele Andusicot, akit azonban sikerült szerelni (30-28).

Jeca vitte át okosan az Aleks áltat bejátszott labdát a gyűrű alatt és pörgette fel. Látványos megoldás volt. Az egyenlítés után gyorsan visszavette előnyét a sárga mezes alakulat (22. perc 32-30). Keményen a nyakunkon voltak Coulibalyék, és a fizikai összecsapásokból többször mi jöttünk ki rosszul. Az olasz és a portugál játékvezető hölgy nem volt túl következetes (24. perc 32-30). A 25. percben, Aleks távoli vállalása után újra előnyben voltunk (32-33)! Briann egyelőre nem tudott visszatérni, hiányában Virágnak jutott a megtisztelő és egyben kemény feladat, hogy fogja a spanyolok klasszisát, Palaut. Ismét jött egy fordulat a csatában, ezúttal a hazaiak indultak meg felfelé. Gáspár Dávid a 27. percben időt kért (41-35). Továbbra sem lehettünk kibékülve a játékvezetők ténykedésével, akik hagyták a sárgák keménykedését. A 29. percben egy technikaival is megkínálták vezetőedzőnket (45-35). Tény az is, hogy nem ízlett nekünk ellenfelünk játékstílusa (50-37).

13 pontos hátrányból vágtunk neki a záró negyednek, mely rögtön 15-re duzzadt (52-37). Jeca is ápolásra szorult a 31. percben, aki még az előző negyedben esett egy hatalmasat. Mentünk előre, de ma túl sok akadállyal kellett felvennünk a harcot (32. perc 54-41). A tartásunk nagy különbség mellett is megmaradt, és pár perc alatt visszaküzdöttük magunkat 8 pontra. Szurkolóink is értékelték a lányok küzdését, lelkesen biztatták végig kedvenceiket a lelátóról. Időt kért a Girona (34. perc 54-46). Csökkent a hátralevő idő, a különbség nem változott lényegesen (36. perc 57-48). A 37. percre 4 pontra faragtuk a hátrányunkat Zsófi triplájával (57-53). Hat pontos különbségről indult az utolsó két perc (59-53)! Jeca büntetőivel közelítettünk, de Mendy egy őrületes triplát hintett. Időt kértünk egy perccel a vége előtt (39. perc 62-55). 64-55-nél már a győzelmet ünnepelhették a hazaiak, amikor még támadhattunk egy rövidet. Aleks triplája behullt, hat pontos vereséggel zártuk a mérkőzést (64-55).

Vasárnap Zalaegerszegen vár ránk a következő feladat.

Gáspár Dávid: Gratulálok a Gironának, nagyon keményen és harcosan játszottak. Kőkemény védekezéssel szembesültünk, amelyre sokszor nem jól reagáltunk. Ki fogjuk elemezni a mérkőzést, és tanulnunk kell sokat belőle. Gratulálok a csapatnak is, volt tartásunk, nagyot küzdöttünk. Sok problémával szembesültünk a mai mérkőzésen, de végig partiban voltunk. Győzelmi esélyünk a végén talán már nem is volt, de életben tartottuk az esélyeinket.

Aleksandra Crvendakic: Nehezen kaptuk el a ritmust és a lepattanók, kizárások terén is sok problémánk volt. Vissza kell néznünk a mérkőzést és tanulnunk belőle, a szezon vége még messze van. Folytatjuk a munkát!