Keresďż˝s:     2020 januďż˝r 19. vasďż˝rnap

Nem erre a rajtra számítottunk

Sok volt a hiba mind támadásban, mind védekezésben, mely az Euroligában nem fér bele.

Flammes Carolo Basket - Sopron Basket 80-74 (21-18, 14-20, 27-16, 18-20)
Charleville-Méziéres

Flammes Carolo Basket: Bouderra 2, Casas 18, Lewis 15/9, Hruscakova 18, Peters 19/3 Cs.: Chevagueon 5/3, Paget 3/3, Filip -, Mosengo Masa -

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Turner 13/3, Crvendakic 8, Dupree 10, Zahui 13/3 Cs.: Salvadores 12, Dubei 8/6, Határ 8

Mezőny dobószázalék: 34/68 50% ill. 29/56 52%

3-pontos dobószázalék: 6/16 38% ill. 4/11 36%

Büntető dobószázalék: 6/7 86% ill. 12/12 100%

Lepattanó: 28 (Lewis 6) ill. 34 (Zahui 9)

Gólpassz: 20 (Bouderra 9) ill. 11 (Turner 4)

Szerzett labda: 12 (Hruscakova 3) ill. 4

Eladott labda: 11 ill. 19

Fault: 17 ill. 12

IBM: 95 ( Casas 23) ill. 79 (Zahui 18)

Az Euroliga újonc megadta a módját a bemutatkozásuknak. Látványos fényjátékkal kísért csapatbemutatással köszöntötték csapatuk tagjait, akik szerettek volna örömet okozni lelkes híveiknek. Természetesen mi is bíztunk a jó nemzetközi rajtban, melyre megfelelő védekezés esetén jó esélyünk volt.

Az első francia kosarat mindenesetre végignéztük, és a következő két gyors kontrát is eredményesen zárták vendéglátóink, akik láthatóan igyekeztek mindél hamarabb befejezni az akcióikat (1. perc 6-0). Másfél perc után Candice büntetőivel mi is megszereztük első pontjainkat az idei kiírásban, amihez Yvonne egy laza triplát tett hozzá futtából (2. perc 6-5). Továbbra is jobb ritmusban kosaraztak azonban a franciák (4. perc 10-5). A 6. percben, 12-7-es hazai vezetésnél időt kértünk. Eredményes volt a megbeszélés, előbb Amanda, majd Yvonne növelte a pontjaink számát (7. perc 12-11). A 7. perc végén ismét Amanda villant, és máris előnyben találtuk magunkat (12-13). Amanda nagyon elkapta a fonala! Távolról is hibátlanul célzott. 9-0-át futottunk Roberto Iniguez időkérése óta, így nem csoda, hogy ezúttal a franciák szakmai stábja látta elérkezettnek az időt néhány tanács kiosztásához (8. perc 12-16)! Aleks révén mi szálllítottuk a következő pontokat is, azonban elég volt néhány eladott labda, szellősebb védekezés, így Paget és Peters vezérletével másfél perc alatt fordított riválisunk (21-18). 9 pontot kaptunk nagyon rövid idő alatt, mely jól mutatta, hogy a védekezésünk még mindig nem stabil.

A 12. percben Hruscakova révén zsinórban a 11. pontját is elhelyezte a Carolo. Rossz sorozatunknak Betti vetett véget az ellentámadás során (12. perc 23-20). Debi emelt be egy extra triplát a 14. percben, eltűntetve a hátrányunkat (23-23). A negyed derekán ismét Debi mutatta be, hogy kell távolról jól célozni (23-26). Az már kevésbé tetszett számunkra, hogy Zsófi begyűjtötte a harmadik személyi hibáját. A 17. percben ismét sötétségbe borult a modern fénytechnikával felszerelt csarnok, miután időt kért ellenfelünk (25-28). Mindkét oldal eredményesen támadott a negyed hátralevő perceiben, így a különbség nem változott számottevően (35-38). A 14 kapott pont már jobban nézett ki, ezt kellett folytatni a szünet után is.

A Carolo jött ki jobban az öltözőből, és egy perc alatt ismét magukhoz ragadták a vezetést (21. perc 39-38). Sőt, Lewis egy triplát is bevert, míg mi sajnos inkább az eladott labdákban jeleskedtünk. Casas egy befutás, majd egy egyéni akció végén már nyolc pontosra növelte a távolságot. 11 pontot kaptunk három perc leforgása alatt (23. perc 46-38). Amanda büntetőivel éledeztünk a sokkból a 24. perc elején (46-40). Sajnos csak átmeneti volt a fellélegzés. A 25. percben a mérkőzés során először kétszámjegyű különbség alakult ki. Roberto Iniguez jelezte is, hogy időt kér (51-40). Sok volt a hiba támadásban, és védekezésben is könnyedén bontották meg a falat a fehér mezesek. A 28. percben egy sportszerűtlen fault is becsúszott, miután Angela utolsó emberként szabálytalankodott. Casas mindkét büntetőjét elhelyezte, de szerencsére a támadásuk nem hozott kosarat (59-48). Jó lett volna a negyed hajrájában közelebb jönni a záró 10 perc előtt. Betti és Angela meg is találta az utat Chevaugeon triplát húzott elő. Candicenek azonban még volt ereje egy sikeres akcióra, így 8 pontos hátrányt kellett ledolgoznunk a folytatásban (62-54). Ez nem tűnt lehetetlennek, de olyan védekezésbeli hibák nem fértek bele, mitn amiket a szünet után elkövettünk.

Bíztunk benne, hogy Zsófi tempója lökést ad. Angela küzdött ki egy kosarat, bravúros megmozdulás volt. Hamar látótávolságba kerültünk (32. perc 62-58)! A 32. percben Zsófi beütötte a negyedik hibáját, Aleks váltotta a parketten. Lewis maradt egyedül a hármasnál, nem is hibázta el a számára ziccernek számító helyzetet (33. perc 67-58). Nagyon jól dobott ellenfelünk, mely nem sok jót sejtetett a hajrára. Rohantak a percek, a távolság pedig csak nem akart csökkenni (35. perc 71-62). Nem hogy csökkent, még növekedett is a franciák előnye (37. perc 76-64). A 18 eladott labda mellett ez nem is volt meglepő. Két és fél perccel a vége előtt időt kértünk, de a 10 pontos különbség elég soknak tűnt (80-70). Ünnepeltek is az időkérés alatt a francia szurkolók. Nem engedte ki a kezéből a győzelmet a Carolo, mely a mai estén jobb volt nálunk.

Szombaton a hazai porondon is kemény csata vár ránk. A bajnoki ezüstérmes, velünk együtt a bajnokságban szintén veretlen Szekszárd otthonában mérettetjük meg magunkat.

Roberto Iniguez: Üdv az Euroligában! Az alapszakasz vége messze van, ez egy mérkőzés volt csupán, de csalódott vagyok, mert nem voltunk kellőképpen koncentráltak, és ha ez látszik egy csapaton, az az edző hibája. Sokat beszéltünk a tavalyi évről, és meg kell értenünk, hogy az energiánk, a fegyelmezettségünk, a szellemiségünk nélkül, ami minket jellemzett, senkik vagyunk. Remélem, hogy ez a mérkőzés segít abban, hogy megértsük kik vagyunk, és mit kell tennünk.

Fegyverneky Zsófia: Sajnos nem úgy játszottunk a mai meccsen, ahogy szerettünk volna. Az elejétől fogva nem úgy védekeztünk ahogy megbeszéltük, és ezzel elvesztettük a mérkőzés ritmusát. Sok volt az eladott labda is, ennyivel nem lehet nyerni Franciaországban. Tudjuk, mit hibáztunk, sajnos ma ennyivel jobb volt ez a csapat. Ki kell javítanunk a hibákat, mert minden egyes rossz mozdulatunkat megbüntették. Koncentrálunk kell a következő mérkőzésre, rendbe kell tenni a dolgokat!