Keresés:     2019 május 19. vasárnap

Euroliga szinten védekeztünk a megyei rangadón

Magas színvonalú mérkőzésen, remek hangulatban vágtunk vissza ellenfelünknek a győri vereségért.

SOPRON BASKET - CMB CARGO UNI GYŐR 63-49 (21-21, 11-8, 13-8, 18-12)
Sopron, 1200 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 4, Salvadores 2, Dubei -, Page 10, Langhorne 20 Cs.: Turner 13/6, Crvendakic 8, Határ 6, Weninger -

CMB CARGO UNI Győr: Fields 4, Czank -, Török Á. 3/3, Goree 17, Krivacevic 6 Cs.: Simon Zs. 9/3, Robinson 5, Varga Zs. 3, Stepanova 2, Laklóth -

Mezőny dobószázalék: 22/53 42% ill. 19/65 29%

3-pontos dobószázalék: 2/15 13% ill. 2/18 11%

Büntető dobószázalék: 17/18 94% ill. 9/15 60%

Lepattanó: 41 (Langhorne 10) ill. 36 (Goree 9)

Gólpassz: 11 (Fegyverneky 3) ill. 9

Szerzett labda: 4 ill. 3

Eladott labda: 12 ill. 9

Blokk: 2 ill. 0

Fault: 15 ill. 24

Mindkét csapat azonos pontszámmal várta a második helyről a megyei rangadót, így nagy csatára volt kilátás. A kora délutáni időpont ellenére szép számban választották szombati kikapcsolódásnak csapatunk és a Győr mérkőzését, és bizony nem döntöttek rosszul. Vezetőedzőnk döntése értelmében ezúttal Tina Jovanovic maradt ki a keretből.

A magyar válogatott alapembere, a honosított Goree indította útjára a rangadót, majd a második perc végén mi is belekezdtünk. Szintén egy center, Crystal volt a végrehajtó, de ő faulttal együtt köszönt be (2. perc 3-2). Szívós védekezést mutattak be a csapatok, miközben felváltva hullottak a kosarak (4. perc 8-8). A negyed derekán tudtunk csupán kettőnél nagyobb különbséget kialakítani (5. perc 12-8). Danielle Page és Goree voltak ezekben a percekben a zászlóvivők, majd beállt melléjük Aleks is, és máris megugrottunk 5 ponttal (7. perc 16-11). Remekül szállt be a játékba centerünk, Határ Betti, de Krivacevic Tijana és Simon Zsófia gondoskodott arról, hogy ne várhassuk előnyből a második negyedet (21-21).

Sőt a vezetést is magukhoz ragadták Török Ágnes triplájával (11. perc 21-24). Három perc is eltelt, mire mi is fel tudtunk mutatni egy kosarat Crystalnak köszönhetően (13. perc 23-24). Nehezen jutottak helyzetbe a csapatok, mindkét fél nagy energiákat mozgósított védekezésben. Danielle harcolta ki számunkra újra az előnyt (14. perc 25-24). Elcserélték magukat a vendégek (egyszerre négy légiós volt egy pillanatra a pályán), Crystal pedig értékesítette a technikai révén megítélt büntetőt (26-24). A 16. perc végén majdnem lejárt a támadóidőnk, de Zsófi egy zseniális mozdulattal, védője hóna alól juttatta gyűrűbe a labdát egy látványos pincérrel. Egy emberként ugrott talpra a csarnok (28-24)! 30-24-es állásnál, már a 18. percben jártunk, amikor ismét a győri szurkolók tapsolhattak örömükben. Több, mint 7 percen keresztül nem engedélyeztünk kosarat vendégeinknek (30-26)! Az Euroliga-győztes Robinson egy pontra hozta vissza az övéit, de Crystal gondoskodott róla, hogy három pontos előnnyel vonulhassunk pihenőre (32-29).

A szünet után is magas hőfokon égtek a csapatok, és a szurkolók is. Élvezetes, rangadóhoz méltó mérkőzést vívtak egymással a felek. Kihagyott helyzetek után, Aleks duplájával mi léptünk eggyel tovább, majd Crystal is a helyére rakta a labdát emberrel a nyakán (25. perc 39-31). Goreet sem kellett félteni a túloldalon (25. perc 39-33). Lüktetett a mérkőzés, küzdelmes párharcokat láthattunk a parketten, hol az egyik, hol a másik oldal sikerével (28. perc 43-36). Kicsivel előbbre jártunk, de egy pillanatra sem lehetett kihagyni. A 29. perc végén Angela vesztette el a labdát, majd sportszerűtlen hibát ítéltek ellene. Danielle Robinson állt oda a büntetőkhöz, de kis videózás után - helyesen - Varga Zsófi kapta a lehetőséget, hogy csökkentse a különbséget. Egy büntetője célba is ért, de a második nem, és a támadásból sem szereztek kosarat a vendégek. Ellenben a másik oldalon Crystalnak 4 másodperc is elég volt ahhoz, hogy Krivacevic mellett a hárompontoson túlról betörjön és ziccert érjen el. A dudaszó pillanatában még Aleks eresztett el egy távolit, ami épphogy kiperdült (45-37).

Zsófi egész pályás átadása találta meg a Győr palánkja alatt Határ Bettit, majd Yvonne is lefutotta a zöldeket. Völgyi Péter azonnal időt kért (31. perc 49-37). Euroliga szinten védekeztünk, és támadásban továbbra is jól játszottuk meg Bettit, aki 14 pontosra növelte előnyünket (33. perc 51-37). A 33. perc végén Goree lépett be határozottan a festékbe. Jutalma kosár és plusz büntető lett, melyet nem is hibázott el (51-40). A 34. percben Yvonne-t faragták alaposan mindkét palánk alatt. Fields kapott végül személyi hibát, mellyel kipontozódott, bedobónk pedig technikait. Utóbbi nem volt egy népszerű ítélet, az biztos (51-43). A közjáték kicsit megzavart minket, Simon Zsófi büntetőivel 6 pontra felzárkóztak a vendégek (35. perc 51-45). Yvonne célzott pontosan a sarokból, megnyugtatva a kedélyeket (54-45). Győri időkérés után zónára álltak át a zöld-fehérek, de Yvonne most középről dobta át az előtte magasodó védőfalat (36. perc 56-45). Yvonne megállíthatatlan volt, a 38. percben megszerezte csapatunk 61. pontját. A vendégek rögtön jelezték időkérési szándékukat. A győzelemre már nem lehetett reményük, de a különbséget minden bizonnyal szerették volna csökkenteni (61-47). Krivacevic tett érte egy tempóval, de a végszó a miénk volt. Aleks állította be a végeredményt (63-49). Szurkolóink boldogan ünnepeltek együtt a lányokkal, akik rászolgáltak a vastapsra!

Roberto Iniguez: Nagyon boldog vagyok, kifejezetten élveztem a mai napot a csapatommal! Nagyon nehéz mérkőzés volt. Szerda este még Prágában játszottunk egy magas szintű összecsapást, ma meg már itthon várt ránk egy rangadó. Köszönöm a játékosaimnak, hogy koncentráltak maradtak. Éreztük a nagy terhelés hatásait, ráadásul Crystal tegnap este még a kórházban volt, de mindenki kiadott magából ma mindent, kitette a szívét a pályára! Sokat fejlődtünk a szezon eleje óta fizikálisan és mentálisan is, a játékosaim egytől egyig megértették, hogy mindegy ki játszik éppen ellenünk, tisztelnünk kell ellenfelünket és szurkolóinkat azzal, hogy a legjobbunkat nyújtjuk. Örülök, hogy magukévá tették ezt és partnerek ebben!

Völgyi Péter: Egyértelműen jobb volt ma a Sopron, gratulálok a győzelmükhöz! Amikor megfelelően agresszívak voltunk, akkor tudtunk a Sopronnak nehéz perceket szerezni. Amikor felpuhultunk, azt rögtön kihasználta a Sopron, és könnyű kosarakat ért el. Irányítónk még nem illeszkedett be teljesen, ezen mindenképpen fogunk még előre lépni, illetve precizitás és agresszivitás terén is. Az alapszakasz győzelem elúszott, de látnunk kell magunk előtt a következő célt, a Magyar Kupa Döntőjét, melyre készen kell állnunk. A heti egy meccsbe, sok edzésbe, kicsit bele is fásultunk az elmúlt időszakban.

Határ Bernadett: Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, így is készültünk. Örülök annak, hogy a szerdai játékunkat át tudtuk menteni a mai mérkőzésre. Köszönjük szurkolóinktól azt a fantasztikus támogatást, amit kaptunk tőlük, ők voltak ma a hatodik ember a pályán!

Simon Zsófia: Szurkolok a Sopronnak az Euroligában!