Sopron Basket: Fegyverneky 4, Turner 21/9, Crvendakic 10/6, Milovanovic 8/6, Langhorne 11 Cs.: Salvadores 17/9, Jovanovic 7, Határ 4, Dubei , Weninger -, Czukor -

ESBVA-LM: Cousseins 2, Gomis 11/3, Jovanovic 6, Akonga 12/6, Sy-Diop 11/3 Cs.: Kamba 7, Jakovljevic 4, Amant 3

Mezőny dobószázalék: 31/58 53% ill. 22/59 37%

3-pontos dobószázalék: 10/18 56% ill. 4/22 18%

Büntető dobószázalék: 10/10 100% ill. 8/11 73%

Lepattanó: 36 (Crvendakic 6) ill. 27 (Sy-Diop, Akonga, Jovanovic 4-4)

Gólpassz: 20 (Fegyverneky, Turner 5-5) ill. 15 (Gomis 5)

Szerzett labda: 9 (Turner 4) ill. 10 (Sy-Diop 3)

Eladott labda: 17 ill. 16

Blokk: 0 ill. 3

Fault: 13 ill. 14

Fotó: Tóth Zsombor

Fontos lépés megtételére készült csapatunk! Tudtuk, hogy győzelmünk esetén már biztosan továbbjutunk a csoportból, melyre utoljára négy éve volt példa.

Az első kosarat a vendégek szerezték ugyan, de mint kiderült ekkor álltak először és utoljára előttünk. A második percben ugyanis Aleks triplájával már nálunk volt előny (5-2). Szárnyaltunk! A negyed derekán már a 10 pontos különbséget ostromoltuk (13-4). A vendégek már az időkérést fontolgatták, ám végül elvetették, és jól is jöttek ki belőle. Néha túlpörögtünk, melyek hibákat szültek, ezt pedig kihasználta a Lille (10. perc 19-14).

Sajnálatos sérülést hozott számunkra a folytatás. Jeca egy csata során megsérült az ujján (a jelek szerint eltörött a kisujja, holnap alaposabb vizsgálaton is átesik, és szükség esetén a műtétre is sor kerül). Ez kicsit sokkolt minket, a 13. percben Kamba 2+1-es akciójával már csak két pontra volt lemaradva ellenfelünk (23-21), amikor még nagyobb sebességbe kapcsoltunk! A 15. percig még úgy ahogy tartották velünk a lépést, de 30-25 után egyszerűen állva hagytuk őket. Fantasztikusan védekeztünk, támadásban pedig csak a hátunkat nézték. A 17. percben, Crystal 2+1-es támadásával nőtt először két számjegyűre a különbség (36-25). Ontottuk a kosarakat mind közelről, mind távolról! Joggal zúgott a félidő végén a vastaps, miután Yvonne egy hármassal lezárta az első játékrészt. Kereken 20 volt közte (48-28)!

A fordulást követően 50-30-as állást követően egy 8-0-át hasítottunk, és máris 28 ponttal jártunk előbbre (24. perc 58-30). Angela is húzóemberré lépett elő, az ő triplájával értük el a 60 pontos határt (60-35). A 29. percben időt kértünk, majd a franciák is kaptak egyet. Igaz ők nem önszántukból, hanem a játékvezetők osztottak ki nekik egyet, miután túl sokági tanácskoztak A negyed Zsófi tempójával ért véget (62-37).

A 32. percben előbb Angela, majd Aleks hintett triplát (68-40). Ugyan visszaesett a koncentráció, melyet szóvá is tett egy hangos időkérés során vezetőedzőnk, de biztosan kézben tartottuk a találkozót (35. perc 68-44). Yvonne triplája után, egy francia támadás végén kispadunknak csúszott be egy technikai, de Yvonne egy triplával megnyugtatott mindenkit. Örömjátékot láthattunk a javából (37. perc 74-46)! A végén már állva ünnepeltek szurkolóink, volt miért tapsolni! 26 pontos, magabiztos sikerrel jutottunk tovább a csoportból!

Szombaton 18 órakor itthon vár ránk a következő feladat. Ellenfelünk az új évben alaposan megerősödött Diósgyőr lesz.

Roberto Iniguez: A csapat szépen megvalósította az elképzeléseinket. Kisebb hibák ugyan akadtak, és a második félidőben is voltak megingásaink, de ilyen különbség, ilyen nehéz sorozat mellett nehéz végig teljes mértékben koncentrálni. Összességében elégedett vagyok! Sajnos elvesztettünk a következő időszakra egy fontos játékost a rotációból, melyet meg kell oldanunk. A csoportból már továbbjutottunk, és nagyon közel vagyunk az Euroliga rájátszáshoz is, de még egy lépést meg kell tennünk. Jeca nélkül nehéz lesz, de a játékosaim tudják mi a feladat, és fantasztikusan, nagy motivációval dolgoznak. Óriási dolog lenne bejutni a legjobb nyolc közé! Szeretném megköszönni szurkolóinknak is, ahogy ma mögénk álltak, de remélem a jövőben még ennél is többen lesznek a mérkőzéseinken. Kérem, akik rendszeresen járnak, szóljanak másoknak is, hozzanak ki magukkal még több szurkolót!

Frederic Dusart: A legjobbunkat próbáltuk nyújtani, de nem vagyunk jó állapotban az ünnepek óta ráadásul sérülések is nehezítik a munkánkat. A Sopron jobb volt, különösen a dobószázalék terén mutatkozott nagy különbség. Lehetetlen olyan csapat ellen nyerni, mely 54 százalékkal céloz a mezőnyből. Nincs mit tenni, erősnek kell maradni, mint csapat, és dolgozni tovább!

Turner Yvonne: Remekül felkészültünk a mérkőzésre, a Lille fizikális játékára! Már az elején kellő agresszivitással léptünk fel, mely meghozta eredményét. Jeca kiválása érzékenyen érint minket, de jó csapat vagyunk, és együtt meg kell tudnunk oldani a pótlását.

Laetitia Kamba: Ellenfelünk nagyon jól dobott, míg mi pont ellenkezőleg. Küzdöttünk, de ma ennyire tellett.