MKB-EUROLEASING SOPRON - UMMC Ekaterinburg 68-87 (17-19, 15-22, 12-26, 24-20)

MKB-EUROLEASING SOPRON: Honti 6/3, Holt 23, Varga 2, Krivacevic 10, Tamane 7 Cs.: Eördögh 8, Coleman 5 , Fűrész D. 7/3

UMMC Ekaterinburg: Pondexter 5/3, Arteshina 9/6, Bibrzycka 12/6, Gruda 20, Stepanova 6 Cs.: Parker 23, Dumerc 3/3, Vidmer 5, Nolan 4

Mezőny dobószázalék: 25/41 61% ill. 32/54 59%

3-pontos dobószázalék: 2/4 50% ill. 6/15 40%

Büntető dobószázalék:16/23 70 % ill. 17/19 90%

Gólpassz: 8 (Tamane 3) ill. 21 (Pondexter 7)

Lepattanó: 22 (Krivacevic, Holt 5-5) ill. 19 (Stepanova, Parker 4-4)

Szerzett labda: 8 (Honti, Holt 3-3) ill. 8 (Gruda 2)

Eladott labda: 12 ill. 10

Fault: 14 ill. 19

Már a bemelegítés alatt szép számban gyülekeztek a szurkolók az Euroliga 9. fordulójának mérkőzésére. Nem csoda, hiszen először lépett pályára csapatunk színeiben friss igazolásunk, Marissa Coleman. A nagy érdeklődés természetesen az ellenfélnek is szólt, ahol hemzsegtek a világsztárok, köztük a sérüléséből felépült Candace Parker, aki fiatal kora ellenére már a mai női kosárlabdázás egyik legnagyobb alakjának számít. Nem mi számítottunk a találkozó esélyesének, de Székely Norbert bízott abban, hogy tudunk meglepetéseket okozni a végső győzelem egyik legnagyobb várományosának. A megyei napilap, a Kisalföld különszámmal kedveskedett szurkolóinknak. A vendég szurkolók nagy hangpárbajt vívtak a mieinkkel. Uóbbiak nem fogadták kitörő lelkesedéssel a Fenerbahce elleni itthoni mérkőzésen, csapatunkat több vitatható ítélettel sújtó francia játékvezető hölgyet. Bíztunk benne, hogy ma nem kell a játékvezetésről beszélnünk a lefújást követően.

A kimaradt támadások után Zane a második perc elején már megszerezte a találkozó első kosarát a magas szerkezettel kezdő oroszok ellen. Hamar beálltak zónázni a vendégek, akiknél a két személyi hibát pillanatok alatt összeszedő Stepanovát, az amerikai csillag, Candace Parker váltotta, és mindjárt be is köszönt egy lerohanás végén (3. perc 3-2). Egész szépen védekeztünk, kár volt a korán kihagyott két büntetőért (5. perc 8-4). Az első cserénk Eördögh Edit volt a negyed derekán, aki mindjárt hozzátett két pontot a hibátlan büntetőivel. A 7. percben Gundars Vetra érezte úgy először, hogy időt kell kérnie (12-8). A 7. perc végén a játékvezetők vittek egy kis feszültséget a mérkőzésbe, pillanatok alatt felpaprikázva a hangulatot. A 8. percben Marissa Coleman egy szép tempóval mutatkozott be csapatunk színeiben (14-9). Megszületett az első tripla is, de ezt Arteshina révén ellenfelünk jegyezte. A 9. percben már egál volt az állás, a negyed végén pedig a vezetés is ellenfelünkhöz került egy jól irányzott Arteshina triplával (17-19).

Parker horgait az orosz szurkolók minden bizonnyal élménnyel nézték, mi már kevésbé. A félelmetes technikával és fizikai adottságokkal megáldott játékos egymaga 12 pontot szerzett. Székely Norbert hívta magához tanítványait néhány tanács erejéig (19-23). Stepanova hamar beszedte a harmadik személyi hibáját, így a kispadra kényszerült. A 15. percben Amber forgatta meg ügyesen Bibrzyckát, és csökkentette a különbséget szűk két pontra (25-27). Parker után Gruda is elkezdte ontani a gólokat, mely nem sok jót jelentett nekünk. Bibrzycka híres trojkája pedig már 9 pontos orosz előnyt eredményezett (16. perc 25-34). Ellenfelünk határozottan kézbe vette az irányítást, és érvényre juttatta nagyobb tudását. Minden egyes pontunkért keményen meg kellett dolgoznunk, így előfordult, hogy a könnyűnek tűnő ziccerek is kiperdültek az ellenfél szorításában (18. perc 27-37). Az első félidő utolsó találata Amber nevéhez fűződött, melyet egy megbeszélt figura végén értünk el (32-41).

A szünetet követően Tina tört borsot párszor ellenfelünk orra alá, akik nemcsak, hogy precízen támadtak, de védekezésben is szervezett csapatként működtek. Nem véletlen, hogy a 25. percben már 17 ponttal jártak előttünk (36-53). Székely Norbert rövid időn belül másodszor is időt kért. Erre minden oka meg volt az olajozott gépezet módjára működő Jeka ellen, akik a mezőny és a palánk alatti területeket is uralták (28. perc 41-64). Küzdöttünk azért becsülettel, melyet szurkolóink többször is tapssal jutalmazták (44-67).

Nem estünk össze a tetemes különbség mellett sem, és faragtunk a hátrányunkból. Az oroszoknál azonban mindig volt valaki, aki villant egyet (32. perc 50-72). A zónánkkal azért okoztuk nehézséget a sztároknak is, de ez is csak arra volt elég, hogy tartsuk a kialakult különbséget (36. perc 59-79). Stepanova csak a 37. percben szerezte első kosarát, de ez a Jekatyerinburg ezt is könnyedén elbírta. A mérkőzést megérdemelten hozó vendégek boldogan ünnepeltek a meccs végén, mely érthető, hiszen így egy esetleges Fenerbahce elleni győzelemmel még a csoport első helyén is zárhatják az alapszakaszt. A vastaps azért kijárt becsülettel küzdő csapatunknak is!

Székely Norbert: "Mindig jó találkozni egy olyan csapattal, mely taktikailag is elképesztően magas szinten játszik. A két klub pénzügyi lehetőségei elég messze állnak egymástól, de örülök, hogy ezeket a parketten időnként el tudtuk rejteni. Kívánom ellenfelünknek, hogy nyerjék meg az Euroligát, melyre reálisan nagy az esélyük"

Gundars Vetra: "Sopron ugyan messze esik tőlünk, de mindig nagy örömmel jövünk ebbe a remek atmoszférájú, kellemes csarnokba, mely egy női csapatnak tökéletes otthon. A szurkolók közelsége is megnehezíti a vendég együtesek dolgát, ezért különösen örülök, hogy ma ilyen jó játékkal nyertünk. A mai napon fontos volt az is, hogy Parker beilleszkedése jól sikerült, melyhez a csapat is kellett. Kívánom, hogy még idén újra találkozhassunk szimpatikus vendéglátóinkkal!"

Olga Arteshina: "Nagyon jó meccset produkáltunk ma! Örülök hogy igazi csapatként, a szezon eleje óta ilyen magas szinten tudunk kosárlabdázni."

Amber Holt: "Az első félidőben tudtuk valamelyest tartani a lépést, de a másodikban már nem mentek olyan jól a dolgok, de hát nem is akárkik álltak a túloldalon. Küzdöttünk a legjobb tudásunk szerint, ellenük ez ennyire volt ma elegendő."