Sopron Basket: Fegyverneky 6, Jovanovic 11/6, Williams 11/3, Varga A. 14/6, Határ 13 Cs.: Gaye 4, Varga S. 3/3, Kókai P. 2, Molnárova 2, Sitku 1

UNI Győr MÉLY-ÚT Ruff-Nagy 3, Weninger 6, Dombai 11/3, Török 13/3, Orosova - Cs.: Milkovics 4/3, Varga Zs. 4, Markovic 2, Révész -, Rozmán -, Baffy -

Mezőny dobószázalék: 24/63 38% ill. 18/50 36%

3-pontos dobószázalék: 6/17 35% ill. 3/17 18%

Büntető dobószázalék: 13/15 87% ill. 4/6 67%

Lepattanó: 43 (Williams 9) ill. 25 (Orosova 6)

Gólpassz: 19 (Williams 5) ill. 8 (Ruff-Nagy 3)

Szerzett labda: 6 ill. 6

Eladott labda: 12 ill. 17

Fault: 16 ill. 16

Fotó: Tóth Zsombor

Gyászszünet előzte meg a mérkőzést. A tragikus hirtelenséggel elhunyt kollégánkra, Takács Györgyre emlékeztünk. Nyugodj békében Gyuri! Emléked megőrizzük!

Gabby két jó büntetője indította útjára a találkozót, amelyre Weninger ziccerrel válaszolt. Rövid kosárcsendet követően Neca révén ismét mi kerültünk előnybe, majd ismét ő volt eredményes, ezúttal távolról (4. perc 7-2). A vendégek részéről Török is betalált, ezután pedig újfent sokat kellett várni a következő kosárig, amelyet Ruff-Nagy szerzett büntetőből, egy perccel később pedig Török egy lefordulást követően előbb egalizált, amjd a vezetést is megszerezte a győrieknek, jött is Gáspár Dávid első időkérése (8. perc 7-9). A játékrész hátralévő idejében Aby és Gabby is két pontot tett a táblára, így az első etap végén újra mi jártunk előrébb (10. perc 11-9).

Gabby forintos labdáját Betti váltotta két pontra a második negyed elején, majd centerünk két büntetőt is elsüllyesztett, míg a túloldalon Dombia emelt be egy középtávolit. (13. perc 15-11). Nem sokkal később Nevena Markovic-ra fújtak egy sportszerűtlen hibát, időt is kért Iványi Dalma. A rövid szünet után Neca kettőből egy büntetőt dobott be, majd Zsófi passzából Betti szerzett könnyű ziccert, míg a túloldalon Weninger kosarával zárkóztak a győriek. A futásunk egészen 9-2-ig nyúlt, amikor Varga Zsófia révén ismét feliratkoztak a táblára a vendégek, Gabby ziccere után pedig átlépte a különbség a tíz pontos határt (18. perc 26-15). A félidő utolsó perceiben még tovább nyílt az olló a csapatok között, a nagyszünetre érve közel kétszer annyi pontnál tartottunk, mint a győri együttes (20. perc 32-17).

Markovic a dudaszó pillanatában szerzett két pontot a harmadik negyed elején, a túloldalon pedig Alíz süllyesztett el egy trojkát. Ezután Dombai és Betti kosárváltása következett, előbbi kettő, utóbbi három pontot tett a táblára, majd a győriek fiatal játékosa ismét eredményes volt (24. perc 38-24). A következő néhány percben ismét több hibával játszottak a csapatok, de így is a húsz pontos előnyért támadtunk, azonban a túloldalon Dombai talált be (27. perc 42-26). A negyed végére már nem tudtak közelebb férkőzni a győriek, így megnyugtató előnnyel várhattuk az utolsó tíz percet (30. perc 46-30).

Sára triplájával indult a záró etap, majd Alíz is hintett egyet távolról, jött is az újabb győri időkérés (32. perc 52-30). Weninger dobott középtávolit a rövid tanácskozás után, amelyre Betti két jó büntetővel válaszolt, majd Gabby ment be ziccerig. A negyed közepén Török vágott be egy utolsó másodperces triplát, majd Kókai Patrícia verte meg ügyesen a védőjét és dobott szép ziccert (37. perc 62-37). Az utolsó percekben Molnárová Laura is megszerezte első pontjait a találkozón, Sitku Zsuzsi büntetője után pedig elmondhattuk, hogy a mérkőzésre nevezett összes játékosunk ponttal járult hozzá a megyei rangadó megnyeréséhez (40. perc 67-43).

Gáspár Dávid: Nagyon jó tempójú mérkőzés volt! Kemény ütközések voltak, mindkét csapaton érződött a presztízs. Kevés pont született, mely fakadt egyrészt a jó védekezésből, másrészt kicsit dekoncentráltság jellemezte a csapatokat támadásban. Saját szempontból vizsgálva jó védekezéssel rukkoltunk elő, támadásban ugyanakkor többször túljátszottuk a helyzeteinket. Ez részben érthető, hiszen egy sorozatterhelésben vagyunk, amibe belecsúsznak ilyen mérkőzések, de inkább csapódjon le ez a támadáson, és legyen ilyen stabil a védekezés. Gratulálok a csapatnak! Most egy jó regenerációra lesz szükségünk a Schio elleni csütörtöki mérkőzés előtt. A Győrnek minden fronton sok sikert kívánok a folytatásban!

Iványi Dalma: Gratulálok a Sopronnak! Jó mérkőzés volt, mindkét csapat odatette magát. Fontos célkitűzés volt, hogy fel tudjuk venni a Sopron ritmusát és jó mérkőzést játszunk velük. Óriásit küzdöttünk védekezésben, és amíg bírtuk fizikálisan és koncentráció terén, addig partiban is voltunk. Támadásban nem voltunk elég élesek, szerencsénk se volt, és a Sopron kegyetlenül kihasználta a rosszabb periódusainkat. Mi ezt viszont fordítva nem tudtuk ellenük megtenni. Reményeim szerint Mompremier érkezésével előbbre tudunk lépni minden téren.

Határ Bernadett: Szeretnék gratulálni a Győrnek, megnehezítették a dolgunkat. A mai napon már fáradtabbak voltunk lábon és fejben, de jó mérkőzést játszottunk, jó védekezéssel. Megyünk tovább, készülünk a Schiora!

Török Ágnes: Több poszton hiányoságokkal küzdünk, de igyekeztünk a legtöbbet kihozni a mai mérkőzésből. Védekezésben voltak pozitívumok, viszonylag alacsony pontszámon tudtuk tartani a jó formában levő Sopront. Támadásban voltak inkább hibák. Ezeken igyekszünk javítani.