Keresés:     2019 szeptember 15. vasárnap

Nehezen indult, sima lett

Féltávnál még a Pécs járt előrébb, azonban egy erős második félidővel újabb győzelmet arattunk a bajnokságban. Szombaton hazai pályán, a ZTE ellen zárjuk az alapszakaszt.

PEAC-Pécs - Sopron Basket 55-75 (16-21, 18-12, 15-26, 6-16)
Pécs, 200 néző

PEAC-Pécs: Vanloo 8/6, Wentzel 6, Simon Zs. 9/3, Tetemondova 4, Imovbioh 10 Cs.: Brewer 13/3, Tenyér 3/3, Gémes-Sarok 2, Ruják -

Sopron Basket: Fegyverneky 6/6, Turner 9/9, Czukor 9/3, Dupree 21, Határ 9 Cs.: Crvendakic 14/6, Jovanovic 7, Dubei -, Casas -, Honti -, Varga K. -

Mezőny dobószázalék: 17/35 49% ill. 19/36 53%

3-pontos dobószázalék: 5/16 31% ill. 8/24 33%

Büntető dobószázalék: 6/8 75% ill. 13/17 77%

Lepattanó: 36 (Brewer 10) ill. 33 (Czukor 6)

Gólpassz: 18 (Vanloo 6) ill. 21 (Casas 5)

Szerzett labda: 6 ill. 10 (Crvendakic 4)

Eladott labda: 24 ill. 10

Fault: 18 ill. 14

IBM: 58 (Brewer 23) ill. 94 (Crvendakic 20)

A keretből a légiós szabály miatt ezúttal svéd centerünk, Amanda Zahui maradt ki.

Betti és Candice kosaraival magunkhoz ragadtuk az előnyt, ám nem sokkal később Vanloo távoli kosarával közel maradtak hozzánk a hazaiak. A következő támadás ismét a két magasemberünkről szólt, Betti adott gólpasszt Candice-nek, amire korábbi játékosunk, Katarina Tetemondova ziccerrel felelt, majd újra Betti volt eredményes (3. perc 5-8). A játékrész feléhez közeledve továbbra is egy kosár körül mozgott a különbség, Imovbioh duplájára Betti egy 2+1-es akcióval felelt, majd újra a hazaiak centere volt eredményes, Wentzel kosarával pedig utol is ért minket a PEAC (6. perc 11-11). A vezetést azonban nem tudták átvenni, hiszen Candice újabb kosárral jelentkezett, majd Dalma is feliratkozott a pontszerzők közé, jött is a pécsi időkérés (11-15). A rövid szünetet követően Simon Zsófia süllyesztett el egy triplát, Wentzel újabb kosarával pedig átvették a vezetést a hazaiak, igaz, nem sokáig, hiszen Candice révén azonnal reagálni tudtunk 8. perc 16-17). A negyed vége a miénk volt, Dalma és Aleks kosaraival némi levegőhöz jutottunk a rövid szünetre (10. perc 16-21).

Kicsit kapkodósan indult a második etap, azonban rövid kosárcsend után mi szereztük az első kosarat Betti révén, aki büntetőből volt eredményes, az első mezőnykosár viszont a hazaiaktól érkezett (12. perc 18-22). Dalma és Brewer gyors kosárváltását követően centere büntetőjével zárkózott a Pécs, így Dalma triplája a legjobbkor jött. Imovbioh-nak azonban erre is volt válasza, sőt, Tenyér hárompontosa után már Roberto Inigueznek kellett időt kérnie (15. perc 26-27). A megbeszélés után Vanloo két büntetőjével újra átvette a vezetést a PEAC, sőt, Brewer még kettőt értékesített. Ekkor lépett elő Yvonne, aki egy távoli dobással egalizált, újabb időkérésre kényszerítve a hazai edzőt (30-30). Magyar-amerikai hátvédünk ott folytatta, ahol abbahagyta, beemelt egy újabb trojkát, ám erre már jött is a válasz Simon Zsófiától egy dupla formájában, majd alig fél perccel az órán Brewer duplájával megint változott a vezető kiléte, újabb soproni időkérés következett. A hátralévő időben már nem született kosár, egypontos pécsi vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok (20. perc 34-33).

Tina egy percen belül kétszer is beköszönt a második félidő elején, majd Zsófi adott gólpasszt Candice-nek, azonnal időt is kértek a pécsiek, hiszen 6-0-val nyitottuk a játékrészt (22. perc 34-39). Rendezték a soraikat a hazaiak, Brewer duplájával ők is elkezdték a pontszerzést. Candice és Zsófi újabb összjátékából ezúttal csapatkapitányunk szerzett kosarat három pontért. Azt ezt követő időszakban sok hiba jellemezte mindkét csapat játékát, majd végül Brewer egy kettessel törte meg a kosárcsendet, amelyre Zsófi a triplavonalon túlról válaszolt. A hazaiak nem akartak lemaradni, Brewer hármasával tapadtak ránk, sőt Simon ziccerével már lőtávolon belülre kerültek (26. perc 43-45). Candice és Tetemondova gyors kosárváltását követően Aleks értékesített két büntetőt, majd Imovbioh büntetője után egy triplát is bevágott. Candice dupláját Aleks egy újabb hármassal toldotta meg, először lépte át a különbség a tízpontos határt (28. perc 46-57). Ezután Vanloo emelt be egy távolit, amelyre Candice két ponttal válaszolt, beállítva a játékrész végeredményét (30. perc 49-59).

Gémes-Sarok Nikolett középtávolija indította útjára a záró negyedet. Ezután a túloldalon ő követett el szabálytalanságot Aleks-szel szemben, aki a két megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette, majd a következő támadásban kiosztott egy gólpasszt Candice-nek. Amerikai magasemberünk újabb kosarával tovább növeltük előnyünket, majd Betti tett két büntetőt a közösbe. Centerünk blokkját követően időt is kértek a hazaiak, hiszen ekkor már egy 8-2-es futásban voltunk a játékrészben (33. perc 51-67). A rövid szünet után Aleks távoli próbálkozása kimaradt, Yvonne ismétlése azonban már utat talált a gyűrűbe. Sokáig ez volt az utolsó sikeres dobás, amit feljegyezhettünk. A kosárcsendet Aleks törte meg egy ziccerrel, amely húsz pont fölé növelte előnyünket (37. perc 51-72). Közel nyolc percet kellett várni a PEAC második kosarára a negyedben, amelyet Simon Zsófia szerzett. A végeredményt Tina és Wentzel gyors kosárváltása állította be, a februárból elhalasztott mérkőzésen így húsz ponttal győztük le a PEAC-ot (40. perc 55-75).

Roberto Iniguez: Nehéz mérkőzés volt, mivel az első félidőben nem azt mutattuk, ami ránk jellemző. A saját játékunkkal, kellő energiával tudunk eredményesek lenni. Úgy játszottunk, mintha barátságos mérkőzésen lennénk. Kemény hétfői edzésekkel, hosszú utazással érkeztünk ugyan ide, de a munkánkat akkor is el kell végeznünk! Sokan gratulálnak nekünk az elért sikerekhez, de meg kell értenünk, ha letérünk az útról, akkor odavész minden. Remélem, hogy szombaton ismét az igazi arcunkat mutatjuk. A pécsiek az első félidőben sokkal jobbak, lendületesebbek voltak nálunk.

Fegyverneky Zsófia: Örülök, hogy nyertünk, hiszen minden mérkőzés fontos számunkra. Az első félidőben azonban nem abban a ritmusban játszottunk, amit szeretnénk. Főleg védekezésben nem azt csináltuk, amit a héten gyakoroltunk, amit Roberto kér tőlünk. Ezen a második félidőben tudtunk javítani, magasabb szintre emeltük a játékunkat és energikusabbak is voltunk.