Keresés:     2019 április 23. kedd

Egy labdás mérkőzésen, óriási győzelem!

Fantasztikus hangulatú, az utolsó másodpercekig kiélezett mérkőzésen legyőztük a Bourges csapatát, így nálunk az előny a párharcban!

Sopron Basket - Bourges Basket 66-65 (25-23, 15-17, 14-11, 12-14)
Sopron, 1800 néző

Sopron Basket: Fegyverneky -, Turner 22/12, Crvendakic 2, Zahui 7/3, Dupree 16 Cs.: Casas 10/6, Jovanovic 9, Határ -

Bourges Basket: Ouvina 2, Johannes 24/3, Raincock-Ekunwe 15, Chartereau 3, Godin 2 Cs.: Plouffe 12, Rupert 4, Sharp 3/3, Michel -

Mezőny dobószázalék: 24/57 42% ill. 26/71 37%

3-pontos dobószázalék: 7/17 41% ill. 2/18 11%

Büntető dobószázalék: 11/13 85% ill. 11/12 92%

Lepattanó: 32 (Dupree, Casas 6-6) ill. 43 (Raincock, Ouvina 6-6)

Gólpassz: 14 (Dupree 5) ill. 15

Szerzett labda: 6 ill. 4

Eladott labda: 10 ill. 8

Fault: 18 ill. 21

EF: 75 (Dupree 20) ill. 75 (Johannes 22)

Fotó: Tóth Zsombor

Óriási mérkőzésre készült Sopron! 10 évvel ezelőtt ugyanebből a párharcból mi jutottunk be a FINAL4-ba, és bíztunk benne, hogy idén is mi ünnepelhetünk majd! Szurkolóink folyamatosan özönlöttek a Novomatic Arénába, remek hangulatot teremtve.

A franciák üdvöskéje, Johannes azonnal a hátára vette társait, és légies mozgásával a vezetést is kiharcolta. Yvonne sem akart lemaradni a dobópárbajból. Egy triplával és egy látványos palánkossal nyitott (2. perc 5-4). Nagyon koncentráltak a csapatok, az első percekben alig láttunk elhibázott támadást. Egy lépéssel vendégeink előbbre jártak (4. perc 7-10). A 4. percben Zsófi kapott pihenőt. A pályán Queralt Casas érkezett, aki a Magyar Kupa döntő három napján kénytelen volt kihagyni a szabályok végett. A 6. percben Amanda is a kispad felé vette az irányt, ő a második faultja miatt ült le idejekorán (11-16). Yvonne a második tripláját is elsüllyesztette, majd Tina állhatott oda a büntető-vonalhoz. Az egyenlítés a kezében maradt, de így is egy pontra csökkent a különbség (7. perc 15-16). A 8. perc végén a vezetés is összejött Queralt triplájának köszönhetően. Időt kért a Bourges (20-18). A negyed hajrája egy-egy triplát hozott mindkét oldalon, mely azt jelentette, hogy mi zártuk némi előnnyel az első 10 percet (25-23).

Remek mérkőzést láthattunk, ahol minden hibát kegyetlenül megbüntettek a csapatok. Két és fél percre befagyott az eredmény, melyet Yvonne és Johannes módosított. Hatalmasat játszott a két klasszis! Yvonne 14 (közte négy tripla), Johannes 12 pontot számlált a 14. perc elején (31-29). A 15. percben Queralt varázsolta oda a labdát Amandának, akinek már csak be kellett ejtenie a labdát (35-29). Amanda ezúttal a 6,25-ösön kívül kapta a labdát, melyet három pontra váltott. Joggal tombolt a lelátó! Időt kért ellenfelünk (15. perc 38-29). Szorítottunk védekezésünkön, mely ellen már sokan megszenvedtek idén. Ezekben a percekben riválisunk is. A 16. percben Johannes mozdította tovább a franciákat (38-31). A 17. percben 7 másodperc maradt vissza a támadóidőnkből, amikor Roberto Iniguez időt kért (38-31). A figurát végig is vittük, ám Yvonne tripálja ezúttal leperdült. Sajnos a kontrából könnyű kosarat szerzett a Bourges. Most mi ragadtunk be kissé, kellett is a vérfrissítés. Candice és Betti érkezett a palánkok alá (38-36). A 19. percben eltűnt a 9 pontos előnyünk, de Candice egy fordulás után átsegített minket a holtponton (40-38). Plouffe egalizált, majd Johannes faultját követően időt kértünk. 15 másodperc maradt vissza az első félidőből (40-40). Aleks állt bele egy triplába, a labda a gyűrű tövéről pattant vissza a mezőnybe (40-40). 20 perc alatt nem dőlt el semmi, izgalmas folytatásra számíthattunk!

Johannes triplát hozott az első francia támadás, míg a mienkét Candice fejezte be egy tempóval (21. perc 42-43). Johannes parádés befejezése láttán maradt tátva a szánk. Sajnos nem tudtuk tartani az idei Euroliga szezon ügyeletes showman-jét. Már 21 pontnál járt (23. perc 44-47). Félelmetes iramot, szikrázó párharcokat, kőkemény védekezést láthattunk. Majdnem három perc gólcsendet követően mi kértünk időt (26. perc 44-47). Megérte tanácskozni, a fantasztikusan védekező Queralt tempójával folytattuk. Johannes is újra pályán volt, és ismét lehetetlen mozdulattal talált be. A 27. percben Godin ütötte be a negyedik személyi hibáját. Tina mindkét büntetője a helyére került (27. perc 48-49). Kimaradt ziccer miatt bosszankodhattunk, nem sikerült átvenni a vezetést. Helyette újra három pont lett a különbség (28. perc 48-51). A 30. percben viszont már nálunk volt az előny! Yvonne büntetőzött hibátlanul (52-51). A negyed utolsó másodperceiben szintén ő vette kézbe a labdát, és valahogy eljutott a gyűrűig (54-51).

A Bourges indította útjára a labdát az utolsó 10 percben, de az első kosarat Tina szemfüles pöcijével mi szereztük (56-51). A bosnyák játékvezető nem először fújt érdekes ítéletet ellenünk, Roberto Iniguez kérte is, hogy legyen következetes. A mérkőzés ellenőre pedig szurkolóinkat kérte meg, hogy mellőzzék a sípok használatát (33. perc 56-53). Queralt találta meg egyedül Candice a festékben. Spanyol kisemberünk faulttal együtt is eredményesnek bizonyult. A büntetője kimaradt, de visszaszerezte a lecsorgó labdát. Kosarat azonban nem tudtunk elérni belőle, ellenben Plouffe a túloldalon nem hibázott ziccerben (34. perc 58-55). A 35. percben a Bourges kért időt (58-55). Precíz védekezés után Candice keze sült el. A nagyot küzdő Tina összeszedte a negyedik hibáját, Amanda jött vissza (36. perc 60-55). Kétszer is a narancs mezesek szedtek lepattanót, de a harmadik már nálunk landolt. A 37. perc elején Roberto ellen ítéltek technikait. Johannes hozott belőle egy pontot társainak (60-56). Ezúttal az osztrák játékvezetőre zúdult rá a népgharag a lelátóról. Sokat nem értünk vele, Raincock két büntetővel hozta közelebb csapatát ( 37. perc 60-58). Ouvina egyenlítő találata után időt kértünk (38. perc 60-60). Az utolsó energiáikat mozgósították a felek. Másfél perccel a vége előtt Aleks faultolta Raincockot, aki egy büntetőt helyezett el. Yvonne duplával válaszolt a sarokból (61-61). Raincock egy lepattanót tett vissza, ismét a franciáknál volt az előny (40. perc 62-63). Yvonne büntetőzhetett ismét. Nem remegett meg a keze! Időt kért riválisunk (64-63). 33 másodperc maradt vissza a találkozóból. Még mindkét edzőnek maradt még egy ideje. Leszedtük a lepattanót, de faultot fújtak ellenünk... Raincock nem hibázott. Időt kértünk 24 másodperccel a vége előtt (64-65). 4 másodperc maradt hátra amikor Candice hátramozgásból ugrasztotta talpra az egész csarnokot (66-65). Francia időkérés következett. Ellenfelünk számított arra, hogy Johaness-re összpontosítunk, aki az oldalbedobás után visszajátszotta a labdát Sharpra, de a triplája visszapattant a mezőnybe! GYŐZELEM! 1-0!

Roberto Iniguez: Nagyon kemény meccs volt, de erre számítottunk! A Bourges kiváló együttes, fantasztikus dinamikával, nagy tudással, fizikummal, és taktikailag is remekül felkészített csapat. Azt gondolom, tudunk a mainál jobban is játszani. Mindenki tudja az öltözőben, hogy ez csak egy győzelem volt, folytatnunk kell tovább, és tanulnunk kell az első negyedünkből! Jobban kell azokra a dolgokra összpontosítanunk, ami idáig vitt bennünket. Néhány játékoson láttam a fáradtság jeleit, de remélem tudunk regenerálódni péntekig. Európa egyik legjobb légkörű csarnokában úgy kell pályára lépnünk, hogy megpróbáljuk lezárni a párharcot. Nagyon nehézé lesz, de győztes mentalitással nem lehetetlen!

Candice Dupree: Nagyon kemény meccs volt! A védekezésünk lehetett volna jobb az első félidőben, de a másodikban sem volt olyan, mint amire szükségünk lesz pénteken.

Olivier Lafargue: Jó kosárlabdát akartunk játszani a remek szurkolókkal rendelkező, kiváló Sopron ellen. Ilyen atmoszférájú, minőségű mérkőzésekért dolgoztunk egész évben! Most hazamegyünk és remélem, hogy visszajövünk még egy mindent eldöntő csatára.

Elodie Godin: Tudtuk,hogy mennyire fontos a mai mérkőzés a párharcban. Az első negyedet leszámítva jól védekeztünk, és egy nagyon jó meccset játszottunk a soproniakkal.