Keresés:     2019 július 19. péntek

A harmadik negyedben lehúztuk a rolót

A szünet utáni 10 percben bemutatott védekezésünkre és támadásainkra nem volt válasza ellenfelünknek, így szoros félidő után magabiztos sikert arattunk Zaalegerszegen.

ZTE NKK - Sopron Basket 72-95 (21-21, 25-27, 6-26, 20-21)
Zalaegerszeg, 250 néző

ZTE NKK: Koizar 6, Kovács G. 12/3, Harrison 11/9, Parker 5, Hegedűs-Őri 8 Cs.: Horti 13/6, Boonstra 7, Benke 6/6, Szalay 4, Preisinger -

Sopron Basket: Fegyverneky 8, Czukor 5, Turner 4, Dupree 22, Zahui 21 Cs.: Crvendakic 22/3, Salvadores 7/3, Határ 4, Dubei 2, Varga K. -, Weninger -

2-pontos dobószázalék: 13/29 ill. 33/43

3-pontos dobószázalék: 8/21 ill. 2/13

Büntető dobószázalék: 22/24 ill. 23/26

Lepattanó: 21 (Koizar 5) ill. 34 (Crvendakic 8)

Gólpassz: 13 (Koizar, Szalay 3-3) ill. 26 (Turner 6)

Szerzett labda: 9 ill. 9 (Fegyverneky 3)

Eladott labda: 19 ill. 15

Fault: 26 ill. 25

IBM: 61 (Horti, Kovács G. 13-13) ill. 127 (Crvendakic 35)

Jó szerkezetű ellenfelünk a hétvégén Győrben diadalmaskodott, mely intő jel volt a zalaegerszegi mérkőzés előtt. Azt meg már korábban is megszokhattuk, hogy hazai pályán mindenkire veszélyes alakulat a ZTE.

Az első találatot mi szereztük Amanda révén, de a túloldalról egy tripla jött válaszul (3-2). Hatékony palánk alatti játékunkkal visszaszereztük azonban a vezetést, és a védekezésünk is jól működött (5. perc 5-10). A 6. eprcben már 7-tel mentünk (7-14), amikor Harrison riadót fújt egy triplával. Egy perccel később már csak egy pont választotta el vendéglátóinkat tőlünk (13-14). Megelőzni azonban nem tudtak, viszont az utolsó két percben gól nélkül maradtunk, melyet kihasználva ledolgozta hátrányát a ZTE (21-21). Lendületben maradt ellenfelünk, így két perc után, 27-24-nél máris időt kértünk. Ráadásul Betti összeszedte a harmadik hibáját, így le kellett ültetni. A rövid pihenő után Zsófi határozott labdaszerzése lendített minket tovább (13. perc 28-26). Mindkét oldalnak volt válasza a másik kosaraira, így maradt a pár pontos zalai előny. A negyed derekán két triplát is bevágtak a hazaiak. Horti Dóra távolija után Roberto Iniguez időt is kért (16. perc 38-34). Kemény párharcokat figyelhettünk meg, és ennek megfelelően sokszor állhattak oda büntetőzni a játékosok. Amanda egy ilyen szituáció után egyenlített (38-38). A 19. percben pedig már ide volt kettő, miután Zsófi a tőle megszokott tempóból nem hibázott. Időt kért Gáspár Dávid (40-42). Tapadt egymásra a két együttes, de egy gyors kontrával az utoldó másodpercben Czukor Dalma vezetéshez juttatott minket (46-48). Védekezésben továbbra sem voltunk stabilak, ezen kellett mindeképpen változtatni a második játékrészre.

Úgy tűnt, hogy ez sikerül is! Az első perc ugyan lepergett pontok nélkül, de utána másfél perc alatt 6 pontot is hozzátettünk az eredményhez. Nem is várt tovább a hazi kispad az időkéréssel (13. perc 46-54). Candice duplájával a kétszámjegyű különbség is kialakult a 14. percben (46-56). Végül Boonstra törte meg ellenfelünk gól nélküli perceit (48-56). A pontgyártást azonban mi folytattuk (17. perc 49-64). Csupán 3 pontot kaptunk 7 perc alatt. Ez már bizony Euroliga szintű védekezés volt a lányoktól! A 18. perc elején 49-66-os állásnál zalai időkérés szakította félbe a játékot. Támadásban is szebbnél szebb akciókat mutattunk be, 20 pont fölé növelve előnyünket (28. perc 49-70). Betti egy ártatlan szituációban megkapta a negyedik személyi hibáját, a pályán Amanda váltotta. Védekezésünkről mindent elmondott, hogy Benke Sára a pontos triplájával megduplázta a negyedben felmutatott egerszegi pontok számát a 29 . percben. Zsófi két bünetője zárta ezt a számunkra igen kellemes 10 percet, melyet 20 ponttal nyertünk meg (52-74). Egy szemfüles oldalbedobás után Angela triplájával folytattuk (52-77). A 12. percben a klasszis teljesítményt nyújtó Amanda megszerezte a maga 21., csapatunk 80. pontját (54-80). Kovács Gerogina bravúros triplája is tapsot érdemelt, majd Bettit gyakorlatilag kifújták a játékvezetők. Amanda kapott sportszerűtlen hibát egy elég erős ítélettel, melyet vezetőedzőnk nem is akart elhinni, és jobbnak látta ha leül lenyugodni a kispad végére (58-80). Egy támadó hibával Amanda is kiszállt a játékból a 35. percben (58-82). Nem sokkal később videózás, majd az időkérésünk miatt állt hosszabban a játék. Egy néma síp után már Roberto sem maradt néma, melyet technikaival jutalmaztak a játékvezetők. Elég töredezett lett a játék, a 37. percben 65-86-nál zalaegerszegi időkérés következett. A hajrában Hegedűs-Őri pontozódott ki és kapott technikait is, melyből Aleks gyűjtögette tovább a pontokat, majd megkapta a megérdemelt pihenőjét (38. perc 68-93). Az utolsó két perc már csendben csordogált, magabiztos győzelememl folytattuk szereplésünket a honi bajnokságban.

Szombaton egy még keményebb falat következik. 18 órától a Győr együttesét fogadjuk a Novomatic Arénában.

Roberto Iniguez: "40 percen át kiválóan támadtunk d e az első félidőben komoly gondjaink voltak a védekezéssel. A második félidő mentén kell tovább haladnunk. Gratulálok a ZTE csapatának, jó erőkből álló csapat, aki mindenkire veszélyes lehet. Örülök, hogy előre tudtunk lépni!"

Fegyverneky Zsófia kameránk előtt értékelt.