Keresés:     2018 október 23. kedd

Itt a tizenkettedik!

Hatalmas csatában harmadszor is legyőztük a szekszárdiakat a bajnoki döntőben, megszerezve klubunk 12. bajnoki címét!

KSC SZEKSZÁRD - SOPRON BASKET 66-69 (16-21, 12-14, 20-18, 18-16)
Szekszárd, 800 néző

KSC Szekszárd: Oblak 11/6, Theodoreán -, Gereben 10, Krnjic 25, McCall 6 Cs.: Studer Á. 8/3, Bálint 3/3, Costa 3, Mansare -,

Sopron Basket: Fegyverneky 5, Turner 18/9, Crvendakic 19/9, Milovanovic 13/3, Jovanovic 9 Cs.: Page 5, Dubei -

2-pontos dobószázalék: 21/36 58% ill. 16/29 55%

3-pontos dobószázalék: 3/13 23% ill. 7/18 39%

Büntető dobószázalék: 15/19 79% ill. 16/22 16 73%

Lepattanó: 34 (Krnjic, McCall 10-10) ill. 24 (Crvendakic 11)

Gólpassz: 14 (Teja 5) ill. 15 (Milovanovic 5)

Szerzett labda: 4 ill. 4

Eladott labda: 10 ill. 9

Blokk: 0 ill. 3

Fault: 23 ill. 19

IBM: 72 (Krnjic 36) ill. 80 (Crvendakic 31)

A bajnoki döntő harmadik mérkőzésére leegyszerűsödött a képlet. A Szekszárdnak győzni kellett, hogy életben tartsa reményeit, és ne akasszák lányaink nyakába a bajnoki aranyérmeket. Angela Salvadores ma sem állt szakvezetésünk rendelkezésére, a többiek viszont nagyon fogadkoztak, hogy lezárják a párharcot.

A hazaiak szerezték az első találatot a palánk alól. Krnjic kosarára nálunk is egy center, Tina válaszolt (2. perc 2-2). A következő percek a hazaiak szája íze szerint alakultak, akik pontosabb támadásokat vezetve négy ponttal eltávolodtak. A 4. perc derekán Yvonne triplája meghozta a fordulatot. Tina révén pedig már mi vezettünk (6-7). Aleks és Tina duplájával 9-0-ás futásban voltunk, amikor időt kért Zeljko Dokic (6. perc 6-11). Változtatott ellenfelünk vezetőedzője, és pályára küldte Studer Ágnest. Krnjic-t találták meg rendre a festékben, melyekből könnyű kosarakat szerzett. Mi is így tettünk azonban Tinával, aki a 7. percben már 9 pontot számlált (10-17). A 9. percben mi is cseréltünk. Debi és Danielle kapott lehetőséget (16-19). Jeca követett el támadóhibát, ami után sportszerűtlen faultot reklamáltak a hazaiak, de a videóbíró ezt nem erősítette meg. Mi vezethettük a negyed utolsó támadását, de a helyzetünk kimaradt (16-21). Ennek ellenére jóval több kosarat hozott ez a 10 perc, mint az előző két döntő csata.

Szigorítottak a védekezésen a felek, mely a pontok számának visszaesésében is megmutatkozott. Oblak hármasából meríthetett erőt a fehér mezes gárda a 13. percben, melyre Danielle tempóval reagált (13. perc 19-23). Ezt a két találatot írhattuk fel a negyedik perc végéig. Ekkor Zsófi dobhatott büntetőt, de csak az elsőt, mivel vérzett a keze, így ápolásra szorult. Sajnos a helyére érkező Yvonne kihagyta a második büntetőt (19-24). Krnjic vetette észre magát ismét egy pontos dobással, ráadásul a dudaszó pillanatában (15. perc 21-24). A 16. percben Roberto Iniguez hívta magához tanítványait (22-26). Nagyon jó döntés volt! A támadóidőből 5 másodperc volt csak hátra, de a megbeszélt figurát ennyi idő alatt is gólra tudtuk váltani (22-28). Alekset keményen osztották a nem labdás elzárásoknál, ám ő kapott figyelmeztetést színészkedésért. A 18. percben aztán észrevették a játékvezetők is, és befújták Costánál a személyi hibát. Zeljko Dokic kért időt (22-28). Zónára állt be a Szekszárd, de ahogy az első negyedben, úgy most is azonnal átdobtuk (24-32). Ellenfelünk is kosárral folytatta, de ezúttal Aleks triplája landolt a gyűrűben. A negyed utolsó pontos megmozdulása Studer nevéhez fűződött, Yvonne távolija ugyanis kiperdült (28-35).

A szünet után az utóbbi időben általában elléptünk ellenfeleinktől, kíváncsian vártuk, hogy ezúttal is sikerül e mindez. Egy befutásból mindenesetre ellenfelünk folytatta jobban. Sőt, Gerebent is hagytuk beszlalomozni a gyűrű alá (22. perc 32-35). A 22. percben Tina hibázott ziccerben, miközben rálépett védője lábfejére. Sajnos le is kellett cserélni. Ahogy fogta a lábát a kispadon, az nem nézett ki túl jól. Pillanatok alatt elfogyott az előnyünk. A 23. percben már a vezetés átvételéért támadhattak a hazaiak, és a remek napot kifogó Krnjic nem is hibázta el a kialakított helyzetet. Szükség volt Jeca villanására, de láthatóan felpörgött riválisunk. Gereben volt eredményes újfent. Kellett bizony Aleks négy pontos akciója (24. perc 38-41)! Közben Tinát az orvosi stábunk összerakta, és jelezte, hogy készen áll a visszatérésre. A 25. percben egy jó védekezésből Yvonne lódult meg, akit nem tudtak utolérni. Az újabb szekszárdi labdaeladás végén Zeljko Dokic kért időt (36. perc 38-43). Bíztak a hazaiak a zónában és persze abban, hogy ahogy fáradunk, úgy fogunk pontatlanabbul célozni messziről. Bálint Réka frissen érkezett a kispadról, neki nem jelentett gondot a hárompontos elsüllyesztése (26. perc 43-44). Ha nem ment távolról, akkor betörésből próbálkoztunk. Nagyobb gondot jelentett, hogy Krnjic a körtében megállíthatatlannak bizonyult. A vezetést nem engedtük vissza. Sőt Jeca egy rutinos kosárral, plusz büntetővel négy pontra növelte a különbséget (28. perc 45-49). Újra a pályán üdvözölhettük Tinát, és Debi is érkezett (29. perc 45-51). Studer egy bravúros triplával megfelezte a különbséget (48-51). A negyed utolsó támadását mi vezethettük. Alekset keményen, mondhatni faultosan próbálták megállítani, de emberrel a nyakán is hibátlanul célzott (48-53).

Megvolt a helyzet a záró felvonás első támadásánál, de nem tudtunk belőle pontokat felmutatni. Így járt ellenfelünk is. Jecát kerestük már sokadszor, akit nem igazán tudtak szabályosan feltartóztatni (32. perc 48-54). Krnjic élete meccsét játszva, a 32. percben a 21. pontját szerezte. Jeca sem akart lemaradni, bevágott egy hármast (32. perc 50-57). Hogy tovább fárasszanak minket, bevetették a letámadást is. Természetesen ez belőlük is kivett (33. perc 51-57). Yvonne vezetgette a labdát, melyből megtalálta a rést a szekszárdi védőfalon (34. perc 51-59). A 34. perc végén ismét Yvonne labdázgatott, de ezúttal nem indult meg, hanem távolról átdobta védőjét. Időt kért Zeljko Dokic (51-62). Nagyot küzdött mindkét csapat, a játékosok az utolsó erőtartalékaikat is elővették. A 35. percben Jeca kapott sportszerűtlen hibát. Krnjic mindkét büntetőjét elhelyezte. A labda ellenfelünknél maradt, amiből újabb két pontot faragtak. Időt kértünk (36. perc 55-62). Mindkét térfélen kimaradt egy-egy helyzet, de legalább lepergett egy perc (37. perc 55-62). Gereben büntetőivel három és fél perccel a vége előtt 5 pontra csökkent az előnyünk. Aleks nem volt szívbajos! A gyors támadásunk végén azonnal beleállt egy tempóba (57-64). Yvonne betörésből ugrasztotta talpra a kispadunkat, majd ugyanezt tette az övéivel Krnjic is. Időt kértünk (38. perc 59-66). Jeca forgatta be védőjét, majd Oblak ugrasztotta el a mieinket (39. perc 61-68). Yvonne triplája ezúttal rövid volt, ellenben Gerebent nem tudtuk feltartóztatni. Kikértük az utolsó időnket (63-68). Izgalmas egy percnek néztünk elébe! Jeca támadófaultot követett el, 45 másodperc maradt vissza. Studer nagyon gyorsan kiharcolt egy faultot, csupán 5 másodperc ment el. Az első büntetőjét kihagyta, a másodikat nem. Be se tudtuk azonban dobni a labdát, Yvonne ellen támadót ítéltek. Maradjunk annyiban, kissé erős fújás volt (64-68). Studert beengedtük ziccert dobni. Kettő közte (66-68). Yvonne ellen szabálytalankodott Studer. Az elsőt elhelyezte. A másodikat nem, egyenlíthetett a Szekszárd, de nem jött össze, Studer hármasa Daniellenél landolt! Megszereztük ezzel a 12. bajnoki címünket!

Roberto Iniguez: Büszke vagyok a játékosaimra, ők életem csapata! Most elsősorban nem is a tudásra gondolok, hanem a közösség erejére, az atmoszférára, a hihetetlen munkára, amit elvégeztek! Döntőt játszottunk az Euroligában, és sok nehézség ellenére is három győzelem alatt megszereztük a bajnoki címet! Elképesztő volt a csapat! Mondtam nekik, hogy élvezzék ki a sikert, nagyon megérdemelték! Azt gondolom, évek múlva is sokat fognak beszélni arról, amit idén véghezvittek! Ugyanilyen keményen kell dolgozniuk tovább, és akkor még sok szép siker áll a csapat előtt!

Danielle Page: Igazi csapatként működtünk ma is! Különösen védekezésben dolgoztunk fantasztikusan. Nem ismertünk elveszett labdát, segítettük egymást. Ez eredményezte a sikert!