Keresés:     2018 július 22. vasárnap

Idén is velünk rendezik a bajnoki döntőt!

Másodszor is jobbnak bizonyultunk a Győr együttesénél, így 2-0 arányban megnyertük az elődöntőt. A finálé április 26-án indul, előtte azonban vár ránk a FINAL4, amire így lesz egy hetünk készülni!

CMB CARGO UNI GYŐR - SOPRON BASKET 54-62 (17-18, 19-16, 8-17, 10-11)
Győr, 300 néző

CMB CARGO UNI GYŐR: Fields 4, Czank 12/12, Varga Zs. 4, Krivacevic 10, Goree 3 Cs.: Stepanova 11/3, Török Á. 6, Laklóth 4

SOPRON BASKET: Fegyverneky 2,Turner 5/3, Crvendakic 20/12, Milovanovic 13/6, Jovanovic 14 Cs.: Page 4, Salvadores 4, Dubei -

Mezőny dobószázalék: 22/52 42% ill. 24/52 46%

3-pontos dobószázalék: 5/11 46% ill. 7/19 37%

Büntető dobószázalék: 5/7 71% ill. 7/7 100%

Lepattanó: 31 (Goree 6) ill. 30 (Jovanovic 7)

Gólpassz: 13 (Fields 4) ill. 15 (Crvendakic 4)

Szerzett labda: 6 ill. 5

Eladott labda: 11 il. 10

Blokk: 1 ill. 3

Fault: 17 ill. 14

IBM: 56 (Stepanova 13) ill. 79 (Crvendakic 32)

Csapatunk és a minket elkísérő szurkolóink is a győzelem reményben utaztak Győrbe.

Cseppet sem volt gólgazdag az első négy perc. Mindkét oldalon csupán egy-egy center találatot tudtunk feljegyezni (4. perc 2-2). A negyed derekán azánt hirtelen 8 ponttal is megterheltük a győriek hálóját. Jeca és Yvonne is triplát villantott (6. perc 2-10). Sajnos Tina korán beszedett két faultot, így hamar a kispadra kényszerült. Meg is éreztü ka távollétét a palánkok alatt. A 7. percben Czank is távolról célzott hibátlanul, egy perccel később pedig Laklóth révén már csak egy labdára volt tőlünk riválisunk (8. perc 7-10). Nagy dobópárbaj vette kezdetét, melynek végén 1 pont előnyünk maradt az első 10 percet követően (17-18).

Ahogy visszatért a védekezésünk színvonala az első percekben látottakhoz, úgy léptünk ismét el a hazaiaktól (13. perc 20-26). A győriek azonban egy 7-0-ás futással fordítottak. Stepanova duplája után időt is kértünk (15. perc 27-26). Az időkérés után sem változott sokat a helyzet. A rendkívül jó napot kifogó Czank Tímea demoralizáló távoli dobásai nagy önbizalmat adtak a társaknak is, így két pontos előnyről várhatta a második játékrészt a Győr (36-34). Kiegyenlített mérkőzést láthattak a szurkolók, bíztunk benne, hogy a félidőt követően magasabb szintre tudjuk helyezni a védőmunkánkat.

Előbb Yvonne egyenlített, majd Krivacevic újfent ellenfelünket helyezte előbbre (21. perc 38-36). Fej-fej mellett haladt tovább a két gárda, de 40-40 után mi voltunk egy lépéssel előbbre (24. perc 40-42). Bíztató volt, hogy felzárkózott Aleks mellé pontokban Tina és Jeca is (25. perc 40-45). Utóbbi triplája időkérésre késztette Sandro Olrando-t (42-48). Aleks elhelyezte a harmadik hármasát, mellyel 50 pont fölé kerültünk (18. perc 42-51). A negyed vége előtt Stepanova talált még be (44-51). A szünet után kapott 8 pont viszont már kifejezetten

Aleks 20. pontja meghozta kétszámjegyű vezetést (31. perc 44-54). Továbbra is jól működött a védekezésünk Perceken át nem engedélyeztünk kosarat a győrieknek. Négy és fél perc után Stepanova törte meg a gólcsendet (46-56). Krivacevic behozta 10 pont alá csapatát, majd időt kértünk a 37. percben (50-58). Zsófi, majd ismét Krivacevic talált be, a különbség nem változott, viszont beléptünk az utolsó két percbe (52-60). Másféllel a vége előtt Varga Zsófi váltotta kosárra Fields átadását, de Jecának is volt válasza (39. perc 54-62). 21 másodperccel a lefújást megelőzően időt kértek a hazaiak. Nyolc ponttal jártunk előttünk, itt már tudtuk, hogy nem lehet baj (54-62). Nem is lett, maradt az 54-62.

Győzelmünkkel magabiztosan léptünk be a bajnoki döntőbe!

Roberto Iniguez: Hasonló forgatókönyv volt, mint az első meccsen, megint a második félidőbe voltunk jobbak. Látszik a játékosaimon a fáradtság, ezért is volt nagyon fontos, hogy nyertünk, mert igazi dráma lett volna számunkra, ha vasárnap is pályára kellett volna lépni.