Keresés:     2018 szeptember 21. péntek

Érződött rajtunk a kihagyás

A több, mint két hetes szünet után nem volt gördülékeny a játékunk, de még van egy hetünk felpörögni.

SOPRON BASKET - MTK BUDAPEST 88-53 (26-13, 19-14, 19-10, 24-16)
Sopron, 350 néző

Sopron Basket: Fegyverneky 7/3, Dubei 16/6, Crvendakic 5/3, Milovanovic 9, Határ 8 Cs.: Turner 12/6, Coates 12, Jovanovic 9, Czukor 6, Salvadores 4, Weninger -

MTK Budapest: Horváth B. 9/3, Zolyomi 4, Adamcz L. 4, Szabó F. 10, Weber F. 11/3 Cs.: Koch 5/3, Székely-Horváth 3/3, Szabó B. 3, Pál Sz. 2, Cvitkovic 2, Szeitl V. -

Mezőny dobószázalék: 35/63 56% ill. 18/55 33%

3-pontos dobószázalék: 6/16 38% ill. 4/14 29%

Büntető dobószázalék: 12/17 71% ill. 13/14 93%

Lepattanó: 41 (Crvendaic 9) ill. 25 (Weber 7)

Gólpassz: 27 (Weninger , Crvendakic 6-6) ill. 13 (Szabó F. 3)

Szerzett labda: 12 ill. 7

Eladott labda: 16 ill. 22

Blokk: 7 (Határ 3) ill. 1

Fault: 16 ill. 16

A válogatott szünet után nagyon várták már szurkolóink, hogy újra pályán láthassák csapatunkat, és új játékosunkat, Alaina Coates-t. Légiósaink közül ma Danielle Page maradt ki a keretből.

Az első percekben nem érződött a játékunkon a kihagyás. Az első MTK pontok megszületésekor mi már hétnél jártunk (3. perc 7-2). Határ Betti is szép megmozdulásokkal vetette észre magát, de sajnos gyorsan beszedett két faultot is, így a kispadra kényszerült (4. perc 11-2). A negyed derekán Alaina Coates is játékra jelentkezett, és első érintéséből megszerezte első pontjait csapatunk színeiben. Adamecz büntetőivel közelítettek a fővárosiak, de a 8. percben, Tina révén már kétszámjegyűre növekedett az előnyünk (20-9). A 13. percben elértük a 30. pontunkat, és már kétszer annyi pontot számláltunk, mint a kékek (30-15). A 15. percben Yvonne megmozdulásával a közte 20 is meglett (39-19). A szünetig hátralevő időszakban kiegyenlített játék folyt a parketten (45-27).

A fordulást követően sem változott a játék képe. Több hiba is becsúszott a játékunkba (25. perc 51-31). Voltak azért szép pillanatok is bőven. Debi kifejezetten jól termelte a pontokat (32. perc 71-37). A hajrában Czukor Dalma is pályára került, aki agilis játékkal lépett fel (35. perc 82-42). A végeredményt Wéber Fruzsina triplája állította be (88-53).

A hétvégén a PEAC-Pécs otthonában lépünk pályára, szombaton 18 órától, majd következik a várva várt Fener elleni rangadó!

Roberto Iniguez: Erősebbek, magasabbak is vagyunk, de ma ellenfelünk jobban játszott. Nem vagyok elégedett!

Nagy Dóra: Gratulálok a Sopronnak! 25 percig egész jól helytálltunk egy jó csapat ellen, de utána kijött a különbség. Amit gyakorolni akartunk, azt összességében jól megoldottuk. A kizárással voltak gondjaink mostanában, mely a 3. negyedben ma is kiütközött. Tudjuk, miben kell előre lépnünk a PINKK elleni mérkőzésig!

Dubei Debi: Komolyan vettük a mérkőzést, gyakorolnunk kellett pár dolgot támadásban és védekezésben is a jövő heti Euroliga negyeddöntő kapcsán. Ez sikerült, de látszódott rajtunk a két hét kihagyás. Van még pár napunk, hogy kijavítsuk a hibákat!

Székely-Horváth Zsuzsanna: A PINKK elleni mérkőzésre való felkészülésnek szántuk a mérkőzést és teljesítettük, amiért jöttünk.