Sopron Basket: Fegyverneky 2, Dubei 9/3, Crvendakic 11/3, Jovanovic 10, Langhorne 4 Cs.: Weninger 14/9, Salvadores 10/6, Turner 9/6, Határ 6, Czukor 4, Böröndy D. -, Bakó P. -

ALUINVENT-DVTK Miskolc: Fontenette 18/3, Bach B. 4, Burkholder 4, Zele 6, Melnika - Cs.: Szabó F. 11/9, Raksányi 6, Kiss A. 6, Vukov 4, Peckova 3/3, Aldazabal -

Mezőny dobószázalék: 30/60 50% ill. 21/62 34%

3-pontos dobószázalék: 9/25 36% ill. 5/18 28%

Büntető dobószázalék: 10/14 71% ill. 15/21 71%

Lepattanó: 43 (Határ 10) ill. 29 (Burkholder 8)

Gólpassz: 19 (Fegyverneky 4) ill. 13 (Fontenette 4)

Szerzett labda: 8 (Weninger 2) ill. 17 (Fontenette 6)

Eladott labda: 24 ill. 18

Blokk: 3 ill. 1

Fault: 21 ill .20

IBM: 91 (Crvendakic 17) ill. 57 (Fontenette 20)

Kíváncsian vártuk, hogy Jeca nélkül, az utóbbi időben két poszton is megerősödött DVTK ellen, mire leszünk képesek. A kispadon már helyet foglalt Danielle Page, akit nagy tapssal köszöntöttek szurkolóink, ahogy a túloldalon bevonuló egykori játékosainkat, Szabó Fannit és Aldazabal Laurát is.

A szerdai Euroliga sebességgel estün kneki ellenfelünknek, akiket másfél perc alatt 7 ponttal terheltünk meg, miközben egyet sem engedélyeztünk számukra (2. perc 7-0). Stefan Svitek időkérését követően sem változott a játék képe, még a rossz cseréért járó technikai hibánkból is csak egy pontot tudtak felmutatni a piros mezesek. A 7. percben, Angela kosarával már 11 pont volt a két fél között (15-4)! Ekkor hirtelen gyorsasággal leeresztettünk, mint a lufi, Raksányiék pedig egy 11-0-át repesztve eltüntették a különbséget (15-15). A negyed végén rendeztük sorainkat (19-15). A második negyed első négy percében ismét lehúztuk a rolót. 10 pontnál jártunk már, mikor Burkholder révén ellenfelünk is betalált (14. perc 29-17). Nagyon jól mozogtunk, bármilyen összeállításban is voltunk a pályán. A 17. percben Aleks triplája után felzúgott a lelátóról a "Húsz! Húsz! Húsz" rigmus is (40-19). A félidőt Angela hidegvérű hármada zárta (50-28). Nem kevesebb, mint 31 pontig jutottunk ebben a negyedben!

A fordulás után sem lankadt a figyelmünk, de vezetőedzőnk ezt soha nem is engedné meg tanítványainak. Ott loholtunk a piros mezesek nyakán, akik alig jutottak el tiszta helyzetig. A 25. percben egy vitatott ítélet után vezetőedzőnk kapott technikait (55-31). Ez a közönséget és a csapatot is még nagyobb tűzbe hozta, a 28. percben 30 ponttal jártunk előbbre (63-33)! Egy támadással később pedig már időt is kértek a vendégek. Élmény számba mentek a lányok megmozdulásai (29. perc 65-33)! Az időkérés jót tett a miskolciaknak, akik a negyed végéig hoztak rajtunk pár pontot (69-40).

Vezetőedzőnk a legfiatalabbakat is pályára küldte az utolsó negyedben. Előbb Bakó Patrícia, majd Böröndy Dominika is játékra jelentkezett (35. perc 75-54). A mérkőzés ekkor már rég eldőlt. Nyugodtan edződhettek a "kicsik" és pihenhettek a nagyok, a jól küzdő vendégek meg csiszolódhattak az újakkal és kozmetikázhatták az eredményt (79-62).

Szerdán Belgiumban, a Castors Braine vendégeként lépünk legközelebb pályára.

Roberto Iniguez: Két dolog. Gratulálok vendégeinknek, hogy nem adták fel egy pillanatra sem! A másik. Nagyon mérges vagyok! 15 percet játszottunk csak ma. Az emberek fizetnek azért, hogy lássanak minket jól játszani 40 percen keresztül, és mi ma becsaptuk őket! Holnap ezért edzést vezényelek nekik, az sem érdekel, mennyire fontos mérkőzés vár ránk az Euroligában. Nem érdekel, kik vannak éppen a pályán, lehet hibázni, de koncentráció, energia, és megfelelő hozzáállás nélkül senkit nem akarok a pályán látni. Nem érdekel hány éves vagy, mutasd meg, mit tudsz a pályán, add a legjobbadat!

Stefan Svitek: Nem kezdtük jól a mérkőzést, sok dobást elhibáztunk, ellenfelünk ugyanakkor rendre megtalálta a választ a zónánk ellen. Gratulálok a Sopronnak, látszik, hogy az Euroligában játszanak hétről hétre! A palánk alatt súlytalanok voltunk, de örülök, hogy az új amerikai kisemberünk jól szállt be a játékba, és annak is, hogy egy percig sem adtuk fel, és küzdöttünk a lefújásig. Biztos vagyok benne, hogy sikerül beépíteni a két új játékosunkat, és leszünk ennél jobbak is!

Tina Jovanovic: A legjobbunkat igyekeztünk nyújtani ma is, és végig maximálisan koncentrálni. Kívülről lehet, hogy könnyűnek tűnt a mérkőzés, de belülről nem volt az.

Zele Dorina: Nem úgy sikerült az eleje a mérkőzésnek, ahogy elterveztük. Jól kihasználta Sopron a palánk alatti fölényét. Próbáltunk végig küzdeni, hajtani és csökkenteni a vereség mértékét.