Bourges Basket: Ouvina 2, Michel -, Ayayi 23/9, Godin 2, Plouffe 14 Cs.: Tchatchouang 14, Sharp 8/6, Johannes 8, Chartereau 5/3

Sopron Basket: Fegyverneky -, Turner 17/6, Crvendakic 10/6, Milovanovic 20/12, Langhorne 8 Cs.: Jovanovic 10/3, Salvadores -, Dubei -, Weninger -

Mezőny dobószázalék: 28/68 41% ill. 24/54 44%

3-pontos dobószázalék: 6/20 30% ill. 8/14 57%

Büntető dobószázalék: 14/18 78% ill. 9/11 82%

Lepattanó: 43 (Ayayi 9) ill. 30 (Crvendakic 8)

Szerzett labda: 12 ill. 4

Eladott labda: 9 ill. 18

Blokk: 2 ill. 0

Fault: 17 ill. 23

16 alkalommal találkoztunk eddig francia riválisunkkal. A párharc a mai napig döntetlennel állt, de bíztunk benne, hogy előnybe tudunk kerülni.

A telt házas, hangos francia publikum döbbenten nézte az első perceket, mely során 7 pontot rámoltunk be, úgy, hogy egyet sem kaptunk! Ennél jobb kezdésről nem is álmodhattunk volna! A 3. perc közepén időt is kértek vendéglátóink (0-7). Továbbra is szenvedtek a hazaiak, mi pedig Crystal révén tovább növeltük előnyünket. Sőt, Zsófi átadásából Jeca a második tripláját is elhelyezte (4. perc 0-12)! A negyed közepén megtört a francia gólcsend. Egy befutás után a pályára lépő Sharp maradt egyedül (5. perc 2-12). Közelebb is jöttek Ayayi szemfülessége révén, de a 7. percben Tina duplájával ismét 10 volt közte (4-14). Egy kontra végén Roberto Iniguez kért időt (8. perc 6-14). Gyors támadásokat vezettek a fehér mezesek, mellyel 6 pontra is felzárkóztak. Yvonne egy jól irányzott triplával hűtötte le átmenetileg a helyi szurkolókat. Ráadásul a negyed utolsó pontos mozzanata is a miénk volt. Tina tempójával 21-10-es vezetéssel mehettünk egy kisebb szünetre (10-21).

Alig másfél perc alatt ránk fújtak négy személyi hibát, de nem estünk kétségbe, tettük tovább a dolgunk. Tina 2+1-es akciójával a 12. percben kétszer annyi pontot számláltunk mint ellenfelünk (12-24). Két perc elteltével megkaptuk az ötödiket is, így már minden faultunk után büntetőzhettek a franciák, akik hamar hoztak is rajtunk 5 pontot (13. perc 17-24). Jeca a változatosság kedvéért ismét távolról jeleskedett (14. perc 17-27). Továbbra is a gyors ellentámadásokból és büntetőkből volt eredményes a Bourges, a felállt védelmünk ellen nem volt esélyük (15. perc 23-27). Ami nekik büntetőből, az nekünk a tripla vonalon túlról ment nagyon hatékonyan. Ezúttal Aleks volt kíméletlen a sarokból (15. perc 23-30). A 16. percben hazai időkérés szakította meg a játékot (23-32). Sajnos sok támadó lepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek (16. percig nem kevesebb mint 9-et). A második esélyekkel jó százalékban élve ott lihegtek a nyakunkban (19. perc 29-35). Aleks remekül vette észre Jecát a palánk alatt, újra 10 ponttal mentünk (29-39)! Több kosár nem esett, a mérkőzés elején kiharcolt különbséget szépen őriztük!

Két perc pergett le érdemi esemény nélkül, amikor Yvonne-t faultolták ziccerben. Két precíz büntetővel növelte pontjaink számát, melyhez egy újabb kontra végén még kettőt tett hozzá (22. perc 29-43). Jól védekeztünk 5-5 ellen, de egy eladott labda végén Godin sétálhatott el a palánkunkig, Ouvina pedig egy tempóval vetette észre magát (24. perc 35-43). Godin 3. személyi hibája nem aratott nagy sikert a lelátón, melyekből Zsófi helyezett el két büntetőt (25. perc 35-45). A 27. percben Aleks is megkapta harmadik hibáját. Angela váltotta a parketten. Ayayi egy triplával boldogította a Bourges híveit, akik még hangosabbak lettek Plouffe találatát követően (27. perc 44-49). A 28. percben Zsófi is begyűjtötte a harmadik hibáját. Virág jelentkezett játékra a helyén (46-51). Jóval agresszívabbá vált ellenfelünk, de a faultokat inkább mi kaptuk. Ayayi révén egy labdára csökkent az előnyünk (29. perc 48-51). A negyed hajrájában lett az 1 is, de a vezetést nem engedtük ki a kezünkből (50-53).

Nehéz utolsó 10 perc elé néztünk, melyet Tchatchouang duplája indított. Érett a Bourges vezetése, mely a 32. percben be is következett (54-53). Most mi szenvedtünk a francia védelem szorításában, és ellenfelünk feljavuló támadásait sem tudtuk levédeni. Fordult a kocka, kénytelenek voltunk időt kérni (33. perc 56-53). Kezdett hasonlítani ez a negyed a mérkőzés elejéhez. Sőt, egy az egyben lemásolta azt a Bourges. Ayayi kétszer is villant távolról, és máris 9 pontos hátrányban voltunk (62-53). Sőt, Sharp is betalált a 6,75-ös vonalon túlról. 15-0-át produkáltak vendéglátóink, mindössze 4 perc alatt. Kikértük az újabb időnket is (65-53). Újabb tripla jött francia oldalról, teljesen szétestünk (68-53). Néhány jó helyzet kialakításával összeszedtük magunkat, de félő volt, hogy ekkora hátrányt már nem tudunk ledolgozni (36. perc 68-57). Így is lett. A dupla-dupla közelébe kerülő Ayayi vezérletével a sírból hozta vissza a meccset a Bourges, mi pedig sajnálhatjuk, hogy a megdolgozott előnyt ilyen könnyedén elherdáltuk mintegy bő 10 perc alatt.

A hétvégén szabadnaposok vagyunk hazai vonalon, jövő héten pedig a Galatasaray otthonába látogatunk. Az se lesz egyszerű menet!

Roberto Iniguez: Az előző meccsen a második, most csak az első félidőben játszottunk. Sem a védekezésünk, sem a támadásunk nem volt rendben, nem működött. 40 percig kell koncentrálni!

Jelena Milovanovic: Nagyon jól játszottunk az első félidőben, de a másodikban megállítottak minket. Nehéz itt játszani, a Bourges soha nem adja fel. Megpróbáltunk visszajönni a meccsbe, de sajnos nem sikerült.