Keresés:     2017 június 25. vasárnap

Csodálatos ajándék Karácsonyra!

Csapatunk elképesztő teljesítményt bemutatva, kölcsön kapott madridi szerelésben, Tianna Hawkins sérülés miatti kiválását is túlélve, otthonában győzte le a Rivas együttesét!

RIVAS ECOPOLIS - UNIQA EUROLEASING SOPRON 60-65 (15-18, 15-19, 12-11, 18-17)

Vaciamadrid, 450 néző

Narancssárgában - Fotó: Rafa Gallego

RIVAS ECOPOLIS: Bermejo -, Casas 17/3, Eldebrink 5, Allison 3, Nicholls 11 Cs.: Ocete 17/9, Gil 7, Gimeno -, Quevedo -

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 18/6, Simon 6, Zsovár 3/3, Hawkins 12, Krnjic 13 Cs.: Licskai 5/3, Faris 4, Stankovic 2, Tetemondova 2, Ciglar -

Mezőny dobószázalék: 21/56 38% ill. 26/60 43%

3-pontos dobószázalék: 4/13 31% ill. 4/16 25%

Büntető dobószázalék: 14/21 67% ill. 9/9 100%

Lepattanó: 31 (Nicholls 11) ill. 38 (Krnjic 7)

Gólpassz: 6 (Bermejo 2) ill. 15 (Simon 4)

Szerzett labda: 6 (Casas 2) ill. 4

Eladott labda: 12 ill. 13

Fault: 15 ill. 20

Sűrű köd, egész napos reptéri várakozás, 15 órásra nyúlt utazás, elveszett csomagok, kölcsönbe kapott felszerelés. Röviden így lehetne összefoglalni csapatunk két napos kálváriáját, mely a Rivas Ecopolis elleni mérkőzést megelőzte. A hihetetlen előzmények után már csak abban bízhattunk, hogy rosszabb nem jöhet, és hátha a hazaiakat zavarja meg jobban, hogy a túloldalon is Rivas mezbe öltözött játékosok sorakoznak fel…
Fotó: Rafa Gallego

Alacsony szerkezetben kezdtek vendéglátóink, akik azonnal begyújtották a rakétákat. Allison pontjaira Tianna reagált elsőként egy tempóval (2. perc 3-2). A 3. perc elején már cserére kényszerültünk. A két személyi hibával álló Simon Zsófit Iva Ciglar váltotta a parkettán (4-4). A pontgyártás terén Tianna szorgalmasan tartotta a lépést a madridiakkal. A 4. perc végén Sara is beköszönt, mellyel máris előnybe kerültünk (4. perc 7-8). Érkezett is a magas ám kifejezetten mozgékony Laura Gil a palánk alá. A 8. percben Kelly Faris jelentkezett játékra, aki közel két hetet töltött orvosi és kórházi kezelés alatt (11-13). Biztatóan mozogtunk az első 10 perc során, mely az eredményben is megmutatkozott. A negyed végi állás Licsi két pontos büntetőjével alakult ki (15-18). Különösen a lepattanók terén jártunk a hazaiak előtt. Ők 7. mi 14 lecsorgó labdát szedtünk össze.

Zsófi triplájával ezt a negyedet mi kezdtük 3 ponttal (11. perc 15-21). A 13. percig tovább tudtuk növelni a különbséget! Dragana duplája után hazai időkérés szakította meg a játékot (19-27). Nem volt azonban megállás! Egy kontra végén Zsófi növelte két számjegyűre a különbséget (19-29). Remekül kosárlabdáztunk! Csak remélni tudtuk, hogy az erő és a koncentráció kitart a hátralevő időre (15. perc 20-33). A 17. percben Simon Zsófi beütötte a harmadik hibáját, így átmenetileg kénytelen volt a kispad felé venni az irányt. A palánk alatt Sara és Tianna megállíthatatlannak bizonyult. Következhetett a második madridi időkérés (18. perc 24-37). Ez már hatásosabb volt, így 4 bekapott pont után már Igor Polenek hívta magához a lányokat (19. perc 28-37). A negyed utolsó három percében sajnos nem ültek a dobásaink, így a szünetig visszakapaszkodott látótávolságba a Rivas (30-37).

Gil ezúttal kezdett, és ha már pályán volt, tovább csökkentette a spanyolok hátrányát (32-37). Jó lett volna megállítani a hazaiak futását, de váratott még magára a rossz periódusnak véget vető találatunk. Nem segített rajtunk Tianna lábsérülése se (Játékosunk ugyanarra a bokájára sérült rá, amely miatt a Krakkó mérkőzés előtt is edzéseket hagyott ki. Hogy mennyire súlyos, azt majd tüzetesebb orvosi vizsgálat fogja eldönteni.), akit le kellett cserélni. A második negyed végével együtt majdnem 6 perc után csaphattunk újra boldogan a levegőbe. Zsófi tempója végre a gyűrűben landolt (23. perc 34-39)! Újra erőre kaptunk, de még hogy! Előbb Sara egy duplával, majd Licsi egy triplával keserítette el a spanyol drukkereket (25. perc 34-44). Nem hagyta magát a Rivas! A hármasra hármas volt a válasz, és a spanyol kosárlabda fiatal gyémántja, Casas sem hibázott a büntető-vonal mögül (26. perc 39-44). Laura Nicholls is híréhez méltó teljesítményt nyújtott. A 28. percben már dupla-duplát jegyzett (11 pont, 10 lepattanó). A 29. percben Licsinek befújták a negyedik faultját. Tete jelentkezett a helyén játékra (42-46). A negyed végén még Zsófi tett a helyére két büntetőt (42-48).
Nem tévedés! Ő Tianna :)

Nagy dobópárbajjal folytatták a felek! Simon Zsófi értékes duplákkal tért vissza, majd csapat-kapitányunk is eleresztett egy triplát. A túloldalon sem tétlenkedtek a játékosok, így a különbség nem csökkent (33. perc 49-55). Másfél perc gólcsend után Igor kért időt (49-55). Jó döntés volt! Sara duplával hálálta meg Simi átadását (35. perc 49-57). A padról beszállt Ocete alakított újfent nagyot, mellyel pillanatok alatt egy kosárnyi távolságra jött fel a Rivas (35. perc 54-57). Nagyon kellett Tete két pontja! Ráadásul a következő támadás során dobásig sem jutottak el vendéglátóink. Három és fél perccel a vége előtt spanyol időkérés következett (37. perc 54-59). Zsófi is már négy személyi hibánál járt, Eldebrink pedig az 5. pontjánál (38. perc 56-59). Elérkeztünk az utolsó két perchez, és még mindig volt 3 pont előnyünk (56-59)! Másfél perccel a lefújást megelőzően megszereztük a labdát, és egyúttal időt is kértünk (56-59). A megbeszélt figura révén Zsófi dobott ziccert (56-61)! Fogyott az idő, de ezt mi most egyáltalán nem bántuk. Megérkeztünk az utolsó percbe is. 41 másodperccel a vége előtt Zsófi kipontozódott, és időt kért a Madrid. Még mindig volt 5 pont előnyünk! Két dobást is elhibázott ellenfelünk, és Kelly összeszedte a lepattanót! 21 másodperc maradt vissza, támadhattunk, de előtte újra időt kértünk ! Ocete elcsente a labdát, de ziccere után Simi hibátlanul bedobta a taktikai szabálytalanságot követő büntetőket (58-63). Ocete ismét betalált, de Kelly büntetői végleg eldöntötték a mérkőzést (60-65)! Csapatunk fantasztikus tettet végrehajtva, minden nehézségen felülkerekedve, otthonában győzte le a Rivas Madrid együttesét!

A Karácsony előtt még egy mérkőzés vár ránk. Szombaton Pöstyénbe utazunk, a Közép Európai Liga keretében.

Igor Polenek: "Óriási meccset játszottunk! Különösen, hogy a második félidő nagy részében a lesérült Tianna nélkül kellett kosárlabdáznunk. Bízom benne, hogy ezt a kimagasló ritmust, amit ma diktáltunk, fenn tudjuk tartani!"