Keresés:     2018 augusztus 17. péntek

A félidőben fordult a kocka

Jobb második félidei teljesítményével megérdemelten győzött ellenünk a PEAC-Pécs, a Közép Európai Liga magyar rangadóján.

PEAC-Pécs - UNIQA EUROLEASING SOPRON 68-60 (19-20, 14-20, 15-6, 20-14)

Pécs, 1500 néző

PEAC-Pécs: Fűrész 7/3, Reid 16, Jovanovic 12/6, Nagy-Bujdosó 13/3, Williams 12 Cs.: Orozovic 6, Szűcs R. -, Horváth L. -, Kiss V. -, Kaposi -, Pap R. 2

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 17/6, Simon -, Zsovár 8/6, Hawkins 15/3, Krnjic 10 Cs.: Ciglar 8/3, Tetemondova -, Stankovic -, Licskai 2

Mezőny dobószázalék: 23/54 43% ill. 24/52 46%

3-pontos dobószázalék: 4/9 44% ill. 6/22 27%

Büntető dobószázalék: 18/28 64% ill. 6/7 86%

Lepattanó: 33 (Williams 7) ill. 29 (Hawkins, Krnjic 5-5)

Gólpassz: 12 (Reid 4) ill. 11 (Ciglar 5)

Szerzett labda: 11 (Williams 5) ill. 3

Eladott labda: 15 ill.20

Fault: 17 ill. 22

A kosárlabda ünnepének szánta a hazai klub a két csapat rangadóját, melynek köszönhetően emelkedett hangulat, sok lelkes szurkoló - köztük soproniak - fogadta a két együttest. A mérkőzés előtt szép gesztusra került sor. Fegyverneky Zsófit, mint az Év Játékosát köszöntötték egy virágcsokorral a pécsiek. Kelly Faris továbbra sem segíthette társait. A gyomorfertőzés miatt továbbra is kórházi kezelés és orvosi megfigyelés alatt levő remek védő nem is tudott elutazni Pécsre. Így Igor Poleneknek nem kellett azon gondolkodnia, ki maradjon ki a légiósok közül a mai napon.

Koncentráltan, jól kezdtük a mérkőzést. Előbb Sara egy duplát, majd Zsófi egy triplát süllyesztett el. A hazaiak mintegy másfél perc után Nagy-Bujdosó Nóra büntetőjével kezdték meg a pontgyártást (2. perc 1-5). A negyed közepén a mérkőzés során először a hazaiaknál volt a minimális előny. Williams váltotta gólra Jovanovic átadását (5. perc 11-10). Jovanovic az előkészítések után a pontok termelésében is élre állt. Hármasa után Igor Polenek kért időt (8. perc 16-12). A megbeszélt figura végén Iva helyezett egy egy triplát, melyet Fegyverneky Zsófi megismételt (9. perc 16-18)! Tianna, hasonlóan a szerdai Euroliga csatához, ma is ponterősnek bizonyult. Az első negyedben egymaga 9 pontig jutott el (19-20). Elpuskázott helyzeteket hozott a második negyed eleje. Szűk négy perc alatt csupán Zsovár Orsi két büntetője növelte a pontok számát. A hazaiak kértek előbb időt (14. perc 19-22). Védekezésünk minőségét jól mutatta, hogy már 19-26 állt az eredményjelzőn, amikor Pap révén, majdnem 5 perc után, mezőnykosarat ért el a PEAC. Ettől lendületbe is jöttek, és pillanatok alatt egy pontra csökkentették hátrányukat (16. perc 25-16). A 18. percben ismét 7 volt közte. Sara ziccerezett (28-35). Zsófi neve mellett szerepelt elsőként két számjegy. 11. pontja hazai időkérés vont maga után (30-38). Az edzői tanácsokat megfogadva Jovanovic triplázott. 28 másodperc maradt még az első félidőből hátra, előtte azonban még mi kértünk időt. A kidolgozott támadás végén Zsófi szerzett két pontot betörésből (33-40).

Center gólokkal folytatták a csapatok a szünet után, a különbség jelentősen nem változott (24. perc 39-44). Lépésről lépésre egyre közelebb kerültek a fehér mezesek, de pár ponttal még mindig előttük jártunk (26. perc 41-44). A védekezésünkkel továbbra sem volt gond, de támadásban alaposan beragadtunk. A pécsiek zónája ellen nem találtuk az ellenszert. Nagy-Bujdosó Nóra triplája után kezdődhetett minden elölről (27. perc 44-44). Iva kapott egy sportszerűtlen hibát a 28. percben, de sem a büntetőből, sem a támadásból nem született pécsi pont. Jött viszont egy időkérés, melyet Igor Polenek kért (46-46). A negyedben azonban már csak egy kosár született, és azt sem mi, hanem Nagy-Bujdosó szerezte (48-46). Nem ültek a mezőnyből a dobásaink, de szerencsénkre a pécsiek a büntetőkkel álltak hadilábon, így maradt a szoros állás (33. perc 49-46). Sokáig nem lehetett azonban ezt húzni egy PEAC szintű együttessel szemben! A 33. perc végén hosszú idő után Zsovár Orsi mutatta meg a hárompontos vonalon túlról, hogy nem felejtettünk el dobni (51-49). Williams volt az első, akit meglegyintett a kipontozódás szele. A negyedik hibája után le is ültette őt Zeljko Dokic, hiszen még közel 6 perc volt vissza (51-49). Elég sok eladott labdánk volt, melyből éltek a pécsiek. A mérkőzés továbbra is nyílt volt (36. perc 56-53). Három perccel a végső sípszó előtt Reid büntetőivel 6 ponttal meglépett a PEAC. Időt kértünk (61-55). Az idő fogyott, a különbség sajnos növekedett (62-55). A szünet utáni dobószázalékunkat nézve innen már nagy fordulatra lett volna szükség, hogy megnyerjük a mérkőzést. Újabb perc ment el, a különbség nem változott (39. perc 64-58). Az utolsó percbe lépve Tianna gólja hozott minket közelebb, de Reidnek volt válasza (66-60). Kockáztattunk az utolsó 40 másodpercben, de a PEAC nem engedte már ki a kezéből a győzelmet, és megérdemelt győzelmet aratott (68-60).

Legközelebb szerda este vár ránk újabb komoly feladat, a Rivas Ecopolis Madrid otthonában.

Igor Polenek: "Nehezen emészthető vereség, mert nem tudtunk jól játszani zóna ellen."