Keresés:     2017 augusztus 19. szombat

Kiküzdöttük!

Kellemetlen stílusú francia együttes ellen arattunk a továbbjutás szempontjából igen értékes győzelmet az Euroligában.

UNIQA EUROLEASING SOPRON - Lattes Montpellier 61-54 (15-16, 18-17, 12-8, 16-13)

Sopron, 600 néző

Fotó: Tóth Zsombor

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 9, Zsovár -, Simon 4, Hawkins 27/3, Krnjic 9 Cs.: Tetemondova 5/3, Stankovic 5, Ciglar 2

Lattes Montpellier: Bremont 8, Skrela -, Basko 8, Robert 16, Ciak 12 Cs.: Sacko 6, Christon 4/3, Tanqueray -, Devillers -

Mezőny dobószázalék: 23/55 42% ill. 19/54 35%

3-pontos dobószázalék: 2/18 11% ill. 1/10 10%

Büntető dobószázalék: 13/19 68% ill. 15/21 71%

Lepattanó: 42 (Hawkins 9) ill. 29 (Ciak 6)

Gólpassz: 10 (Fegyverneky 4) ill. 7 (Skrela 3)

Szerzett labda: 11 (Krnjic 4) ill.11 (Bremont 3)

Eladott labda: 20 ill. 16

Fault: 23 ill. 18

Kelly Faris nem lehetett ott társaival a Montpellier elleni fontos Euroliga mérkőzésen, ellenben a frissen érkezett Iva Ciglarral.

Az első perc pont nélkül telt el, majd a második perc közepén megszületett az első találat, melyet Sara jegyzett. A franciák Basko büntetőivel egalizáltak. Kapkodva játszottunk, a harmadik perc elején már cserére szánta el magát vezetőedzőnk. Tete váltotta Zsovit. Jól összerakott gárda benyomását keltették a vendégek, akik sok azonos képességű kosarast tudhattak a soraikban. Elég hamar összeszedtünk 4 személyi hibát, így már a negyed közepétől minden faultunk után dobhattak a kék mezesek (5. perc 4-10). Az 5. percben Iva Ciglar is bevetésre került, és mindjárt az első labdaérintésével feliratkozott a pontszerzők listájára (6. perc 6-10). Iva és Dragana pályára lépése lendületet vitt a játékunkba, és a 9. percben Tianna büntetőivel már nálunk volt az előny (14-12). A vendégek szakmai stábja elérkezettnek látta az időt, hogy néhány hasznos tanáccsal lássa el játékosait. Az első negyed végszava a franciáké volt, akik Bremont betörésével visszavették a vezetést (15-16).

Az előző negyed utolsó jelenetei a folytatásra is hatással voltak. Rossz döntések, kimaradt helyzetek jellemezték játékunkat. A franciák ugyanakkor – igazolva előzetes hírüket – pontos védekezés mellett türelemmel járatták a labdát, majd értékesítették a precízen kidolgozott helyzeteiket (13. perc 19-25). Bizony elkelt volna Kelly kiemelkedő védőjátéka. Igor Polenek kénytelen volt rövid időn belül kétszer is időt kérni (14. perc 19-27). Tete egy triplával fújt riadót, de sokkal közelebb nem kerültünk. Egyszerűen nem ültek a tiszta dobásaink sem (17. perc 24-29). Elég volt azonban pár gyors akció és máris utolértük vendégeinket (18. perc 29-29). Tianna nem az első fontos támadó lepattanó gyűjtötte be, amiből eredményes is volt. Nem volt egy szép meccs, de a küzdelemre nem panaszkodhattunk. A szünetig nem dőlt el semmi (33-33).

Úgy indult a második játékrész, ahogy az első, de most nem engedtük át a vezetést (24. perc 37-35). Meg kellett küzdenünk minden egyes kosárért, mely sok energiát emésztett fel. Rotálta is rendesen a csapatot vezetőedzőnk (26. perc 39-37). A negyed második fele is inkább a kimaradt helyzetekről szólt. Szerencsére az utolsó percben a mi megoldásaink jöttek be, így 4 pontos előnyről várhattuk a záró negyedet (45-41).

Nehéz hajrá elé néztünk a jó csapatot alkotó gallokkal szemben. A 31. percben elvesztettük Simon Zsófit, aki megkapta az ötödik személyi hibáját. Közben Basko előbb egyenlített, majd vezetéshez juttatta csapatát (32. perc 45-47). 6 pontot kaptunk másfél perc alatt, és egyet sem szereztünk. Igor Polenek kért időt, majd egy perc elteltével kollégája is hasonlóképpen döntött a túlsó kispadnál (34. perc 47-47). Tianna szerencsés gólja után Ivával szemben szabálytalankodtak ziccerben a kelleténél keményebben, melyért sportszerűtlen hiba járt Sackonak. Sajnos a büntetők kimaradtak, de legalább Tianna pontos volt, és középtávolról megszerezte a 20. pontját (35. perc 51-47). Tianna lépett elő pontgyárossá, bemutatva a teljes repertoárját. Nem adták meg magukat a franciák, és két palánk alatti találattal pillanatok alatt megfelezték a hátrányukat (38. perc 56-53). Tianna küzdött ki magának két büntetőt, amiket a helyére is tett. Zsófi pedig amikor kellett, a sarokból, kiszorított helyzetből is eljuttatta a labdát a gyűrűbe (60-53). Bő egy perce maradt ellenfelünknek, hogy megfordítsa a találkozót. Robert állhatott oda a büntető vonalhoz, de mindkét dobása kimaradt! Ezzel a mérkőzés el is dőlt, szurkolóink felállva tapsoltak a lányoknak, akik megdolgoztak a győzelemért!

Az Euroligában az Ünnepek előtt még Madridba utazunk, előtte azonban egy fontos mérkőzés vár ránk a Közép Európai Ligában a PEAC-Pécs otthonában.

Igor Polenek: Egy erős bajnokság egyik élcsapata ellen mindig nagy fegyvertény győzni! Különösen, hogy nem volt zökkenőmentes a felkészülésünk, hiszen Kelly Faris kidőlt a sorból, és így a kelleténél nagyobb teher hárult Ivára, aki még nem tudott eleget együtt dolgozni a csapattal. Gratulálok a lányoknak, sok energiát mozgósítottak védekezésben. Egyetértek kollégámmal, ezt a meccset a lepattanókkal nyertük meg, kár, hogy ezekből nem tudtunk több pontot szerezni. Nem szabad megfeledkezni Tianna teljesítményéről sem, aki extrát nyújtott a mai este!

Valéry Demory: Kiegyenlített csata volt, melyet a Sopron jobb lepattanózása döntött el. Iletve, hogy Tianna Hawkins révén volt egy kiemelkedő teljesítmény is náluk. Csalódottak vagyunk.

Tianna Hawkins: Rengeteg energiát kivett belőlünk ez a mérkőzés. Nagy csata folyt a pályán. Szervezett csapatot győztünk le!

Gunta Basko-Melnbarde : Kiélezett mérkőzés volt a mai, melynek a vége a Sopronnak sikerült jobban. Jól védekeztünk, nem kaptunk sok pontot, de ez se volt elég a győzelemhez. Ellenfelünk jobban szedte a lepattanókat, ez döntött. Szomorúak vagyunk.