Keresés:     2017 december 12. kedd

Szétdobtak minket a szünet után

Majdnem három negyeden keresztül tartottuk a lépést az Orenburggal, akik a záró 10 percben érvényre juttatták erejüket.

Nadezhda Orenburg - UNIQA EUROLEASING SOPRON 71-49 (19-14, 18-17, 14-11, 20-7)

Orenburg, 3000 néző

Nadezhda Orenburg: Cruz 6, Zhedik 20/15, Kuzina 7/3, Bonner 15/6, Anoikina 11 Cs.: Dimitrakou 12, Miller - , Ovcharenko -

UNIQA EUROLEASING SOPRON: Fegyverneky 12/3, Faris -, Tetemondova 8/6, Hawkins 15/3, Krnjic 4 Cs.: Simon Zs. 5/3, Zsovár 5, Stankovic -, Licskai -, Weninger -

Mezőny dobószázalék: 26/46 57% ill. 18/53 34%

3-pontos dobószázalék: 8/11 73% ill. 5/15 33%

Büntető dobószázalék: 11/18 61% ill. 8/11 73%

Lepattanó: 32 (Anoikina 8) ill. 29 (Faris, Hawkins 4-4)

Gólpassz: 11 (Cruz 6) ill. 6

Szerzett labda: 5 ill. 7

Eladott labda: 17 ill.17

Fault: 14 ill. 18

A komlói bajnokival együtt majdnem három napot volt úton csapatunk, mire elfoglalta szálláshelyét Orenburgban, ahol az edzőváltás után magára talált Orenburg ellen vár ránk összecsapás az Euroligában. A hazaiaknál hiányzott Tameka Johnson, de nélküle is elég erősnek tűnt az orosz alakulat.

A 196 centiméteres óriás, Anoikina, a vendéglátóinkat juttatta előnyhöz a második perc elején. Nálunk szintén egy center, Tianna kezdte meg a pontgyártást. A találkozó első tripláit Tete és Kuzina szerezték (3. perc 9-7). Az első csere Zsovár Orsi volt, aki Kelly Farist váltotta a parketten. Tete a másodikat sem hibázta el, de ezúttal is tripla jött a túloldalról. Csak most Zhedik volt a végrehajtó (5. perc 12-10). Bonner ziccere az egymást követő 7. orosz pontot jelentette. Igor Polenek időt is kért (6. perc 16-10). Kisebb pihenő után, a 8. percben Fegyverneky Zsófi tért vissza az irányító posztra. Hosszú idő után Tianna révén ismét eredményesek voltunk (17-12).

Simon Zsófi szerencsés triplája után Fegyverneky Zsófi szerzett labdát, majd dobott belőle ziccert, eltüntetve ezzel a két csapat közti 5 pontos különbséget (11. perc 19-19). Licsi is beszállt a játékba Dragana mellé. Igyekeztünk ellenfelünket már a labda felhozatalában zavarni. A 12. percben Zsófi duplája után átvettük a vezetést. Jött is a hazaiak részéről egy időkérés (22-24). A negyed közepén zónára váltottak a fehér mezesek, de Sara rögtön megtalálta az utat a gyűrűig (15. perc 25-26). Jól védekeztünk, 5 perc alatt csupán 6 pontot engedélyezve ellenfelünknek. A 17. percben Zhedik triplája és Anoikina betörése után időt kértünk (30-28). Zhedik nagyon belőtte magát távolról, míg nálunk két dobás is leszédült a gyűrűről. Belementünk egy őrült rohanásba, amiből nem jöhettünk ki jól. 12-0-át repesztettek az oroszok (18. perc 37-28)! A 16 éves Weninger Virágot is csatasorba állította vezetőedzőnk, akinek átadásából Fegyverneky Zsófi dobott egy triplát. Nagyon kellett ez a találat! A szünet előtt még a hazaiak támadhattak, de Bonner dobása célt tévesztett (37-31).

Mi indíthattuk útjára a labdát a második félidőben, és az első akciónk sikeresen is végződött. Tianna fordult be pontosan a körtében. Sajnos Zhedik nála is hatékonyabb volt. Dobása 3 pontot ért. Sokáig stabilan 6-8 pont között mozgott a különbség (25. perc 45-37). A negyed végéhez közeledve Dimitrakou 10 pontra növelte az orosz előnyt (29. perc 49-39). Zsovi faragott ezen 1 pontot a dudaszóig (51-42).

Nem tudtunk közelebb zárkózni, sőt, Anoikina palánk alatti megmozdulásaival még nőtt is a különbség. Az idő pedig vészesen fogyott (34. perc 57-44). Anoikina a büntető-vonal mögül is eredményes volt, a győzelemtől ezzel pedig már nagyon távolra kerültünk (36. perc 62-44). A fáradtság egyértelmű jele volt, hogy ellentétben a korábbi mérkőzésinkkel, védekezésben ekkor már többször lemaradtunk lábbal, támadásban pedig nem volt bennünk pont, még a tiszta helyzeteket is elpuskáztuk. Már csak az volt a kérdés, 20 ponton belül tudunk e maradni. Zhedik az 5., csapata 8. triplájával gondoskodott róla, hogy ez se sikerüljön (71-49).

Legközelebb szombaton 18 órakor lépünk pályára. A Közép Európai Ligában, a Spisska Nova Ves látogat Sopronba.

Igor Polenek: "Fáradtan játszottunk, melynek következményeként rengeteg hiba jellemezte támadásainkat, még a tiszta dobóhelyzeteket sem tudtuk értékesíteni. Ellentétben ellenfelünkkel, akik elképesztően jó százalékkal dobták a hárompontosokat. Ezek együtt okozták a vereséget. Előre kell tekintenünk és a következő meccsre fókuszálnunk."